8 osób rannych po burzy w kujawsko-pomorskiem. Uszkodzonych zostało 800 budynków [AKTUALIZACJA, AUDIO, WIDEO, ZDJĘCIA}

Gwałtowna burza nad Bydgoszczą. Wiatr w porywach do 100 km/h [WIDEO, ZDJĘCIA] 6 Gwałtowna burza nad Bydgoszczą. Wiatr w porywach do 100 km/h [WIDEO, ZDJĘCIA]
Gwałtowna burza nad Bydgoszczą. Wiatr w porywach do 100 km/h [WIDEO, ZDJĘCIA] / Karol Szymak
Ilustracja do artykułu: 8 osób rannych po burzy w kujawsko-pomorskiem. Uszkodzonych zostało 800 budynków [AKTUALIZACJA, AUDIO, WIDEO, ZDJĘCIA}

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przedstawił wstępne informacje na temat strat, które wyrządził żywioł.

W wyniku burzy poszkodowanych zostało 8 osób, w tym jedna była w stanie ciężkim. Najpierw trafiła do szpitala w Żninie, potem została przetransportowana do Bydgoszczy. Na jej auto przewróciło się drzewo. W tej chwili jej życiu już nic nie zagraża.

Ponad 800 budynków zostało uszkodzonych w tych 600 mieszkalnych. To m.in. pozrywane dachy. Najgorzej jest w powiecie tucholskim. Uszkodzone zostały linie energetyczne.

-Cztery szpitale zasilane są przez generatory prądu. Ale nie ma większego zagrożenia dla ich funkcjonowania - poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Po burzy ponad 110 tysięcy mieszkańców było bez prądu. Strażacy cały czas mają ręce pełne roboty.

Od wczoraj, od 21.00 otrzymali ponad 2,5 tysiąca wezwań. W akcji bierze udział około 5 tysięcy strażaków, także z sąsiednich województw.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy