Co łączy Jerzego Sulimę-Kamińskiego z ekologicznymi meblami? Niezwykły happening zorganizowała córka pisarza [GALERIA, WIDEO]

Happening na Moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego 9 Happening na Moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego
Happening na Moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego / Dorota Lakner/Radio Eska
Ilustracja do artykułu: Co łączy Jerzego Sulimę-Kamińskiego z ekologicznymi meblami? Niezwykły happening zorganizowała córka pisarza [GALERIA, WIDEO]

Gdyby żył we wrześniu skończyłby 90 lat. Jerzy Sulima-Kamiński -to najwybitniejszy bydgoski pisarz. Jego córka Elżbieta Kamińska-Zielińska pielęgnuje pamięć o swoim ojcu.

Przypomina jego sylwetkę i twórczość. W sobotę zorganizowała na Moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego niezwykły happening. Pomogli jej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19, Beata Kowalczyk przedstawicielka seniorów ze Szwederowa i Sławek Piotrowski z grupy y4u, który przygotował ekologiczne meble.

- To dobra okazja, żeby połączyć kulturę i przy okazji zwrócić uwagę bydgoszczan na problem zanieczyszczania środowiska, m.in. rzek. A jednocześnie pokazaliśmy, że to, co po prostu wyrzucamy, można wykorzystać w kreatywny sposób i dać przysłowiowym śmieciom drugie życie- powiedział Sławek Piotrowski.

Zobacz relację wideo:

Autor Dorota Lakner.

W tym roku w ramach obchodów zorganizowane odbędą się jeszcze spływy kajakowe. W Operze Nova odbędzie się z kolei uroczysty koncert podsumowujący całoroczne obchody.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mundial 2018 - GRUPY, MECZE, TERMINARZ, TABELA, WYNIKI

Mundial 2018 - GRUPY, MECZE, TERMINARZ, TABELA, WYNIKI

Jak wygląda sytuacja w każdej z grup? Kiedy są konkretne mecze? Dokładny terminarz, tabele grup i wyniki poznacie na ESKA.pl

18 czerwca 2018, 20:07
ESKA Dawaj - Jankes w Moskwie kibicuje biało czerwonym!

ESKA Dawaj - Jankes w Moskwie kibicuje biało czerwonym!

Jankes, Ola Kot i Kasia Węsierska pojechali do Moskwy, by kibicować naszym w meczu z Senegalem. Śledźcie nasze relacje przez cały wtorek 19 czerwca!

18 czerwca 2018, 19:05
POLSKA - SENEGAL 2018: SKŁAD na mecz 19.06. [MUNDIAL 2018]

POLSKA - SENEGAL 2018: SKŁAD na mecz 19.06. [MUNDIAL 2018]

Polska - Senegal, czyli pierwszy mecz naszej reprezentacji na Mundialu 2018! Kto zagra 19 czerwca o trzy punkty z Senegalem? Skład poznacie na ESKA.pl!

18 czerwca 2018, 18:42
Polska - Senegal 2018: TRANSMISJA. O której i gdzie oglądać ONLINE i w TV?

Polska - Senegal 2018: TRANSMISJA. O której i gdzie oglądać ONLINE i w TV?

Polska - Senegal 19.06.2018 na żywo przed telewizorami zobaczą miliony widzów! Gdzie i o której transmisja w internecie i telewizji?

18 czerwca 2018, 18:41
Ładuję newsy