Dla bydgoskich muzyków ból to codzienność! Zatrważające wyniki badań lekarzy [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Wielogodzinne ćwiczenia, długie koncerty, granie na instrumentach tylko w jednej pozycji – konsekwencje tego mogą być opłakane. Bydgoscy lekarze zbadali muzyków z Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej. Wyniki ich badań są zatrważające.

ZOBACZCIE materiał serwisu NOWA TV 24 GODZINY:

 

- Wszyscy pacjenci, którzy się do nas zgłosili przedstawiali potężne objawy bólowe, które pochodziły z każdego odcinka kręgosłupa. Mięśnie grzbietu były bardzo mocno napięte, co wiązało się z ograniczeniem ruchomości w każdej płaszczyźnie - mówi dr Adam Ochociński ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Jak się okazuje, problem dotyczy nie tylko muzyków, którzy grają na scenie od wielu lat, ale także młodych, rozpoczynających dopiero swoją przygodę ze sceną. Ból to dla nich codzienność.

- Był taki czas, kiedy wydawało mi się, że to jest normalne. Jak grasz, to ma boleć. Dopiero potem zauważyliśmy, że czasem nie da się już grać - mówi Marta Lutrzykowska, altowiolistka Opery Nova w Bydgoszczy.

Muzycy dostali od lekarzy instrukcje z odpowiednimi ćwiczeniami, które mają im pomóc przynieść ulgę.

Czytaj także: Dobre kino wraca do Fordonu. Jeremi znów ożyje! [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

16 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

19 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 34 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

4 godz. 58 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy