Dla bydgoskich muzyków ból to codzienność! Zatrważające wyniki badań lekarzy [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Wielogodzinne ćwiczenia, długie koncerty, granie na instrumentach tylko w jednej pozycji – konsekwencje tego mogą być opłakane. Bydgoscy lekarze zbadali muzyków z Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej. Wyniki ich badań są zatrważające.

ZOBACZCIE materiał serwisu NOWA TV 24 GODZINY:

 

- Wszyscy pacjenci, którzy się do nas zgłosili przedstawiali potężne objawy bólowe, które pochodziły z każdego odcinka kręgosłupa. Mięśnie grzbietu były bardzo mocno napięte, co wiązało się z ograniczeniem ruchomości w każdej płaszczyźnie - mówi dr Adam Ochociński ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Jak się okazuje, problem dotyczy nie tylko muzyków, którzy grają na scenie od wielu lat, ale także młodych, rozpoczynających dopiero swoją przygodę ze sceną. Ból to dla nich codzienność.

- Był taki czas, kiedy wydawało mi się, że to jest normalne. Jak grasz, to ma boleć. Dopiero potem zauważyliśmy, że czasem nie da się już grać - mówi Marta Lutrzykowska, altowiolistka Opery Nova w Bydgoszczy.

Muzycy dostali od lekarzy instrukcje z odpowiednimi ćwiczeniami, które mają im pomóc przynieść ulgę.

Czytaj także: Dobre kino wraca do Fordonu. Jeremi znów ożyje! [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 57 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 29 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 30 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 22 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy