Kujawsko-Pomorskie: Policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Można za to dostać mandat! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Kujawsko-Pomorskie: Policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Można za to dostać mandat! [AUDIO] Kujawsko-Pomorskie: Policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Można za to dostać mandat!; www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Kujawsko-Pomorskie: Policjanci sprawdzają, gdzie trzymasz ręce. Można za to dostać mandat! [AUDIO]

Od 14 czerwca policjanci w całej Polsce prowadzą akcję „Łapki na kierownicę”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierowców na ogromne zagrożenie, jakie niesie ze sobą korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

Korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy samochodem to coraz częstsza przyczyny kolizji i wypadków drogowych. Jak wyliczają policjanci, wybieranie numeru telefonu zajmuje ok. 12 sekund, natomiast odbieranie połączenia średnio trwa 5 sekund.

- Odbierając telefon w czasie jazdy, nawet sześciokrotnie zwiększa się prawdopodobieństwo wypadku. Średnio na 5 sekund rozpraszamy się, a przy prędkości 100 km/h pokonujemy odległość równą nawet 140 m bez żadnej kontroli. Tyle może nam zabraknąć, aby wyhamować przed przejściem dla pieszych. Każda sekunda na drodze się liczy – mówi Remigiusz Rakowski z kujawsko-pomorskiej policji.

Z Remigiuszem Rakowskim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

14 czerwca w całej Polsce, w tym w województwie kujawsko-pomorskim ruszyła akcja „Łapki na kierownicę”. Kierowcy przyłapani na korzystaniu z telefonu w trakcie prowadzenia auta otrzymują ulotki z informacjami, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą takie zachowanie. Na końcu broszury znajduje się krótki test stworzony na podstawie zawartych w niej danych. Dzięki temu kierowcy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie, i tym samym przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Oprócz bezpośrednich działań policji, kierowcy otrzymają informacje o akcji z poziomu telefonu. Po włączeniu aplikacji Yanosik wyświetli się komunikat o rozpoczęciu kampanii „Łapki na kierownicę”. Klikając w niego, użytkownicy zostaną przeniesieni na stronę, gdzie dowiedzą się o szczegółach akcji oraz zagrożeniach związanych z rozmową przez telefon podczas jazdy. Podobnie jak na ulotce kierowcy będą mogli również rozwiązać test online i zdobyć 5000 dodatkowych punktów w rywalizacji w aplikacji.

Przypominamy też, że za jazdę z telefonem w ręku można również ponieść konsekwencje w postaci mandatu w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych. Otrzymując w roku 5 takich mandatów, można stracić prawo jazdy z tytułu przekroczenia limitu 24 punktów karnych.

Policjanci podkreślają, że to nie mandat powinien działać odstraszająco na kierowców, ale świadomość, że kilka sekund naszej nieuwagi może kosztować czyjeś życie.

Wspólna akcja Policji i Yanosika „Łapki na kierownicę” potrwa do 25 czerwca.

Czytaj także: Powstała specjalna lista najbardziej osobliwych atrakcji na świecie. Są wśród nich miejsca z kujawsko-pomorskiego [GALERIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy