Plantatorzy truskawek mają problem: Brakuje rąk do pracy! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Zarobić można nawet 200 zł za 10 godzin pracy, ale kandydatów jest niewielu. Brakuje rąk do pracy na plantacjach truskawek.

ZOBACZCIE materiał serwisu NOWA TV 24 GODZINY:

 

Sezon na truskawki w pełni, ale plantatorzy mają problem z pracownikami. Bezrobotni nie palą się do prac sezonowych. - Odzew jest różny. Część pracowników rezygnuje po jednym dniu - mówi Michał Gmys, plantator z Wtelna pod Bydgoszczą.

Michał Gmys każdego dnia potrzebuje kilkudziesięciu pracowników do zbioru. Najbardziej pracowici mogą zarobić tu nawet ponad 100 zł za jeden dzień. Chętnych jednak brakuje, a zdaniem osób zatrudnionych na plantacjach, powodem może być program "Rodzina 500+”.

- Państwo dało gotówkę, to po co ludzie mają przyjść do pracy? Lepiej dostać pieniądze do ręki, niż tutaj rwać – ocenia jeden z pracowników plantacji we Wtelnie.

Czytaj także: Długi weekend czerwcowy na kujawsko-pomorskich drogach: Byli zabici i ranni

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy