Plantatorzy truskawek mają problem: Brakuje rąk do pracy! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Zarobić można nawet 200 zł za 10 godzin pracy, ale kandydatów jest niewielu. Brakuje rąk do pracy na plantacjach truskawek.

ZOBACZCIE materiał serwisu NOWA TV 24 GODZINY:

 

Sezon na truskawki w pełni, ale plantatorzy mają problem z pracownikami. Bezrobotni nie palą się do prac sezonowych. - Odzew jest różny. Część pracowników rezygnuje po jednym dniu - mówi Michał Gmys, plantator z Wtelna pod Bydgoszczą.

Michał Gmys każdego dnia potrzebuje kilkudziesięciu pracowników do zbioru. Najbardziej pracowici mogą zarobić tu nawet ponad 100 zł za jeden dzień. Chętnych jednak brakuje, a zdaniem osób zatrudnionych na plantacjach, powodem może być program "Rodzina 500+”.

- Państwo dało gotówkę, to po co ludzie mają przyjść do pracy? Lepiej dostać pieniądze do ręki, niż tutaj rwać – ocenia jeden z pracowników plantacji we Wtelnie.

Czytaj także: Długi weekend czerwcowy na kujawsko-pomorskich drogach: Byli zabici i ranni

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy