Prof. Harat o stanie zdrowia Tomasza Golloba: Nie rusza nogami, ale odzyskuje w nich czucie [AUDIO]

Ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy płyną dobre wieści na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba. Żużlowiec odzyskał głębokie czucie w nogach, co oznacza przede wszystkim, że ma świadomość, która część nogi jest rehabilitowana.

ZOBACZCIE materiał serwisu NOWA TV 24 GODZINY:

 

Tomasz Gollob w dalszym ciągu przebywa na oddziale neurochirurgii kierowanym przez prof. Marka Harata. Twierdzi on, że są pierwsze sygnały powrotu funkcji rdzenia pod postacią powrotu czucia głębokiego.

- To jest pierwszy sygnał, że rdzeń może podjąć funkcję. W kontrolnym badaniu rezonansu magnetycznego stwierdziliśmy, że rdzeń jest poważnie uszkodzony, ale są zachowane części włókien rdzenia. Jest nadzieja, ze stan neurologiczna jeszcze się poprawi. W tej chwili pacjent może spędzić kilka godzin w pozycji siedzącej. Nie ma jeszcze czynnych ruchów w nogach. Nie mogę powiedzieć, czy te ruchy wrócą na pewno - mówi prof. Marek Harat.

Z Markiem Haratem rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Lekarz żużlowca dodaje, że rany po wypadku już się zagoiły. Nie ma powikłań po obiciu płuc i mięśnia sercowego. Gollob nie potrzebuje też leków przeciwbólowych. W poniedziałek z oddziału neurochirurgii trafi na oddział rehabilitacji.

Czytaj także: Wszyscy na bydgoski stadion! Pomóżmy choremu Kubusiowi [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 58 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 30 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 31 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 23 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy