Prof. Harat o stanie zdrowia Tomasza Golloba: Nie rusza nogami, ale odzyskuje w nich czucie [AUDIO]

Ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy płyną dobre wieści na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba. Żużlowiec odzyskał głębokie czucie w nogach, co oznacza przede wszystkim, że ma świadomość, która część nogi jest rehabilitowana.

ZOBACZCIE materiał serwisu NOWA TV 24 GODZINY:

 

Tomasz Gollob w dalszym ciągu przebywa na oddziale neurochirurgii kierowanym przez prof. Marka Harata. Twierdzi on, że są pierwsze sygnały powrotu funkcji rdzenia pod postacią powrotu czucia głębokiego.

- To jest pierwszy sygnał, że rdzeń może podjąć funkcję. W kontrolnym badaniu rezonansu magnetycznego stwierdziliśmy, że rdzeń jest poważnie uszkodzony, ale są zachowane części włókien rdzenia. Jest nadzieja, ze stan neurologiczna jeszcze się poprawi. W tej chwili pacjent może spędzić kilka godzin w pozycji siedzącej. Nie ma jeszcze czynnych ruchów w nogach. Nie mogę powiedzieć, czy te ruchy wrócą na pewno - mówi prof. Marek Harat.

Z Markiem Haratem rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Lekarz żużlowca dodaje, że rany po wypadku już się zagoiły. Nie ma powikłań po obiciu płuc i mięśnia sercowego. Gollob nie potrzebuje też leków przeciwbólowych. W poniedziałek z oddziału neurochirurgii trafi na oddział rehabilitacji.

Czytaj także: Wszyscy na bydgoski stadion! Pomóżmy choremu Kubusiowi [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

15 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

18 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 33 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

4 godz. 57 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy