Przemocy domowej mówią "stop"! Bydgoszczanki zaprotestują na Wełnianym Rynku [WIDEO, AUDIO]

Jutro na Wełnianym Rynku odbędzie się protest. To reakcja na skandal, o którym informowaliśmy już kilka dni temu. W sieci pojawiło się nagranie na którym słychać, jak były już radny Rafał P. wyzywa i grozi swojej żonie. 

ZOBACZCIE materiał przygotowany przez Dawida Olszewskiego, reportera Radia ESKA:

 

- Chcemy wyrazić naszą solidarność z panią Karoliną i innymi osobami, które doświadczają przemocy w rodzinie. Są osoby, które wiedzą jak reagować na ten problem i mówią wprost, że gdyby spotkało to ich koleżanki bądź kuzynki, to takiej pomocy by udzieliły. Spotkam się jednak z opiniami typu "widziały gały co brały" - mówi Anna Wróblewska-Zawadzka ze stowarzyszenia Dziewuchy dziewuchom Bydgoszcz.

 

- Spotkamy się ponad podziałami. My Polki, bydgoszczanki, kobiety przemocy mówimy "stop"! - mówią Joanna Czerska-Thomas z Nowoczesnej, Monika Matowska z PO i Karolina Kozłowska z Partii Razem.

 

- Przemoc w rodzinie to wciąż ogromny problem. Wiele osób nadal nie wie, czym taka przemoc właściwie jest. Takie sytuacje są sankcjonowane przez władze i zamiatane pod dywan, tylko dlatego, że nie dotyczą nas bezpośrednio – przyznaje Joanna Gajownik, która działa na rzecz obrony praw kobiet

 

- Kobiet, które doświadczyły przemocy jest bardzo wiele, mijamy je codziennie na ulicy – mówi Sara Winnicka z Fundacji Oblivion

 

Protest na Wełnianym Rynku rozpocznie się w piątek 21 kwietnia o godz. 18. Apele pomogły. Radny w czwartek 20 kwietnia po południu przesłał swoją rezygnację do przewodniczącego bydgoskiej rady miasta.

Czytaj także: Rafał Piasecki złożył mandat radnego! Nie widzi dalszej możliwości pełnienie tej funkcji

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy