Przemocy domowej mówią "stop"! Bydgoszczanki zaprotestują na Wełnianym Rynku [WIDEO, AUDIO]

Jutro na Wełnianym Rynku odbędzie się protest. To reakcja na skandal, o którym informowaliśmy już kilka dni temu. W sieci pojawiło się nagranie na którym słychać, jak były już radny Rafał P. wyzywa i grozi swojej żonie. 

ZOBACZCIE materiał przygotowany przez Dawida Olszewskiego, reportera Radia ESKA:

 

- Chcemy wyrazić naszą solidarność z panią Karoliną i innymi osobami, które doświadczają przemocy w rodzinie. Są osoby, które wiedzą jak reagować na ten problem i mówią wprost, że gdyby spotkało to ich koleżanki bądź kuzynki, to takiej pomocy by udzieliły. Spotkam się jednak z opiniami typu "widziały gały co brały" - mówi Anna Wróblewska-Zawadzka ze stowarzyszenia Dziewuchy dziewuchom Bydgoszcz.

 

- Spotkamy się ponad podziałami. My Polki, bydgoszczanki, kobiety przemocy mówimy "stop"! - mówią Joanna Czerska-Thomas z Nowoczesnej, Monika Matowska z PO i Karolina Kozłowska z Partii Razem.

 

- Przemoc w rodzinie to wciąż ogromny problem. Wiele osób nadal nie wie, czym taka przemoc właściwie jest. Takie sytuacje są sankcjonowane przez władze i zamiatane pod dywan, tylko dlatego, że nie dotyczą nas bezpośrednio – przyznaje Joanna Gajownik, która działa na rzecz obrony praw kobiet

 

- Kobiet, które doświadczyły przemocy jest bardzo wiele, mijamy je codziennie na ulicy – mówi Sara Winnicka z Fundacji Oblivion

 

Protest na Wełnianym Rynku rozpocznie się w piątek 21 kwietnia o godz. 18. Apele pomogły. Radny w czwartek 20 kwietnia po południu przesłał swoją rezygnację do przewodniczącego bydgoskiej rady miasta.

Czytaj także: Rafał Piasecki złożył mandat radnego! Nie widzi dalszej możliwości pełnienie tej funkcji

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy