Przemocy domowej mówią "stop"! Bydgoszczanki zaprotestują na Wełnianym Rynku [WIDEO, AUDIO]

Jutro na Wełnianym Rynku odbędzie się protest. To reakcja na skandal, o którym informowaliśmy już kilka dni temu. W sieci pojawiło się nagranie na którym słychać, jak były już radny Rafał P. wyzywa i grozi swojej żonie. 

ZOBACZCIE materiał przygotowany przez Dawida Olszewskiego, reportera Radia ESKA:

 

- Chcemy wyrazić naszą solidarność z panią Karoliną i innymi osobami, które doświadczają przemocy w rodzinie. Są osoby, które wiedzą jak reagować na ten problem i mówią wprost, że gdyby spotkało to ich koleżanki bądź kuzynki, to takiej pomocy by udzieliły. Spotkam się jednak z opiniami typu "widziały gały co brały" - mówi Anna Wróblewska-Zawadzka ze stowarzyszenia Dziewuchy dziewuchom Bydgoszcz.

 

- Spotkamy się ponad podziałami. My Polki, bydgoszczanki, kobiety przemocy mówimy "stop"! - mówią Joanna Czerska-Thomas z Nowoczesnej, Monika Matowska z PO i Karolina Kozłowska z Partii Razem.

 

- Przemoc w rodzinie to wciąż ogromny problem. Wiele osób nadal nie wie, czym taka przemoc właściwie jest. Takie sytuacje są sankcjonowane przez władze i zamiatane pod dywan, tylko dlatego, że nie dotyczą nas bezpośrednio – przyznaje Joanna Gajownik, która działa na rzecz obrony praw kobiet

 

- Kobiet, które doświadczyły przemocy jest bardzo wiele, mijamy je codziennie na ulicy – mówi Sara Winnicka z Fundacji Oblivion

 

Protest na Wełnianym Rynku rozpocznie się w piątek 21 kwietnia o godz. 18. Apele pomogły. Radny w czwartek 20 kwietnia po południu przesłał swoją rezygnację do przewodniczącego bydgoskiej rady miasta.

Czytaj także: Rafał Piasecki złożył mandat radnego! Nie widzi dalszej możliwości pełnienie tej funkcji

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 4 min.
Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry wyznała, że chciała zakończyć kłótnię, ale również ostrzegła Taylor Swift, że powinna się spodziewać reakcji.

3 godz. 16 min.
Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester United - Ajax Amsterdam to finał Ligi Europy i zarazem drugi najważniejszy mecz klubowy w 2017 roku. Sprawdź, gdzie i o której oglądać transmisję na żywo.

3 godz. 34 min.
Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

4 godz. 28 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy