Ruszył nabór do szkół podstawowych w Bydgoszczy! O czym rodzice muszą pamiętać? [INFORMATOR]

Zdjęcie z artykułu: Ruszył nabór do szkół podstawowych w Bydgoszczy! O czym rodzice muszą pamiętać? [INFORMATOR] Ruszył nabór do szkół podstawowych w Bydgoszczy! O czym rodzice muszą pamiętać?; coyot/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Ruszył nabór do szkół podstawowych w Bydgoszczy! O czym rodzice muszą pamiętać? [INFORMATOR]

Ważna informacja dla wszystkich rodziców 6- i 7-latków z Bydgoszczy. Od czwartku 20 kwietnia przyjmowane są wnioski o przyjęcie do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto. Rejestracja kandydatów odbywa się poprzez elektroniczny system

Do klas pierwszych przyjmowane są: dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2010), które objęte są obowiązkiem szkolnym oraz dzieci 6-letnie (urodzone w roku 2011) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Do szkoły podstawowej kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole – przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Obwody szkół podstawowych

Kandydaci spoza obwodu, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka maksymalnie do dwóch szkół, a szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru. Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły  składa się  wyłącznie w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miasta Bydgoszczy, a w przypadku niedostania się do żadnej z wybranych szkół system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły obwodowej.

Wnioski o przyjęcie dziecka należy składać do 5 maja (do godz. 16).  Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata. Publikacja list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów nastąpi 17 maja o godz. 15, po czym do 23 maja (do godz. 16) rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli posłania dziecka do danej placówki. Listy przyjętych opublikowane zostaną 25 maja o godz. 12.

Czytaj także: Rusza rekrutacja do bydgoskich przedszkoli! O czym trzeba pamiętać składając wniosek? [AUDIO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 3 min.
Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry wyznała, że chciała zakończyć kłótnię, ale również ostrzegła Taylor Swift, że powinna się spodziewać reakcji.

3 godz. 15 min.
Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester United - Ajax Amsterdam to finał Ligi Europy i zarazem drugi najważniejszy mecz klubowy w 2017 roku. Sprawdź, gdzie i o której oglądać transmisję na żywo.

3 godz. 33 min.
Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

4 godz. 27 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy