Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO] Załóż jutro kolorowe skarpetki "nie do pary"! Przyłącz się do światowej akcji; PublicDomainPictures/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO]

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten wtorek będzie kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa wystarczy założyć kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary.

Dwie różne skarpetki symbolizują niepasujący chromosom, które mają osoby z tym schorzeniem. Warto przypomnieć o tym 21 marca.

- Jutro zachęcamy do włączenia się do akcji informacyjnej "Dzień Kolorowej Skarpetki". Wystarczy w symbolicznym geście założenia dwóch skarpetek "nie do pary" włączyć się do wyrażenia myśli integracyjnej na rzecz osób z zespołem Downa. Jutro w tej kampanii biorą udział szkoły i przedszkola. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia i podejmować ten temat w różnych formach, m.in. happeningach - mówi Szymon Paprocki, inicjator akcji w Bydgoszczy. 

Z Szymonem Paprockim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Rodziny w których jest dziecko z zespołem Downa na co dzień muszą mierzyć się z wieloma problemami. Przede wszystkim z dostępem do specjalistycznego leczenia, m.in. nowoczesnych form terapeutycznych.

 

Czytaj także: Bydgoscy uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Chcieli, by dziś było wyjątkowo [WIDEO, AUDIO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

16 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

30 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 10 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 27 min.

Bieg po Nowe Życie już w ten weekend. Zapraszamy do Wisły!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy