Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO] Załóż jutro kolorowe skarpetki "nie do pary"! Przyłącz się do światowej akcji; PublicDomainPictures/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO]

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten wtorek będzie kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa wystarczy założyć kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary.

Dwie różne skarpetki symbolizują niepasujący chromosom, które mają osoby z tym schorzeniem. Warto przypomnieć o tym 21 marca.

- Jutro zachęcamy do włączenia się do akcji informacyjnej "Dzień Kolorowej Skarpetki". Wystarczy w symbolicznym geście założenia dwóch skarpetek "nie do pary" włączyć się do wyrażenia myśli integracyjnej na rzecz osób z zespołem Downa. Jutro w tej kampanii biorą udział szkoły i przedszkola. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia i podejmować ten temat w różnych formach, m.in. happeningach - mówi Szymon Paprocki, inicjator akcji w Bydgoszczy. 

Z Szymonem Paprockim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Rodziny w których jest dziecko z zespołem Downa na co dzień muszą mierzyć się z wieloma problemami. Przede wszystkim z dostępem do specjalistycznego leczenia, m.in. nowoczesnych form terapeutycznych.

 

Czytaj także: Bydgoscy uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Chcieli, by dziś było wyjątkowo [WIDEO, AUDIO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

24 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

27 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 42 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

5 godz. 6 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy