Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO] Załóż jutro kolorowe skarpetki "nie do pary"! Przyłącz się do światowej akcji; PublicDomainPictures/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Załóż jutro kolorowe skarpetki nie do pary! Przyłącz się do światowej akcji [AUDIO]

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten wtorek będzie kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa wystarczy założyć kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary.

Dwie różne skarpetki symbolizują niepasujący chromosom, które mają osoby z tym schorzeniem. Warto przypomnieć o tym 21 marca.

- Jutro zachęcamy do włączenia się do akcji informacyjnej "Dzień Kolorowej Skarpetki". Wystarczy w symbolicznym geście założenia dwóch skarpetek "nie do pary" włączyć się do wyrażenia myśli integracyjnej na rzecz osób z zespołem Downa. Jutro w tej kampanii biorą udział szkoły i przedszkola. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia i podejmować ten temat w różnych formach, m.in. happeningach - mówi Szymon Paprocki, inicjator akcji w Bydgoszczy. 

Z Szymonem Paprockim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Rodziny w których jest dziecko z zespołem Downa na co dzień muszą mierzyć się z wieloma problemami. Przede wszystkim z dostępem do specjalistycznego leczenia, m.in. nowoczesnych form terapeutycznych.

 

Czytaj także: Bydgoscy uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Chcieli, by dziś było wyjątkowo [WIDEO, AUDIO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 56 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 28 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 29 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 21 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy