"Bezpieczne kąpieliska": pierwsza i jedyna w Polsce taka aplikacja powstała w Bydgoszczy! [WIDEO]

Specjalna aplikacja w telefonie podpowie, które kąpieliska nie tylko w regionie są bezpieczne, a które nie. Jej twórcy twierdzą, że jest pierwszą w Polsce oraz jedyną aplikacją, dzięki której szybko i łatwo sprawdzimy, na których kąpieliskach będziemy wypoczywać pod okiem ratownika.

ZOBACZCIE materiał przygotowany przez Dorotę Lakner, reporterkę Radia ESKA:

 

Bezpieczna kąpiel to taka, która odbywa się w miejscu do tego przeznaczonym, odpowiednio oznakowanym i w którym nad bezpieczeństwem pływających czuwa ratownik. Tzw. dzikie kąpieliska oznaczają, że  m.in. nie znamy dna i głębokości, dodatkowo woda może być skażona. Te wszystkie informacje bydgoska fundacja Pro Liberis zebrała w jednej aplikacji.

- "Bezpieczne kąpieliska" to bezpłatna aplikacja. Chcąc aktywnie wykorzystać wolny czas, zastanawiamy się, gdzie jechać, aby było bezpiecznie. Aplikacja informuje o tym, gdzie będziemy mieć wsparcie ratownika - mówi Daria Kosmala, wolontariuszka.

Z Darią Kosmalą rozmawiała Dorota Lakner reporterka Radia ESKA:

 

- Każda osoba posiadająca aplikację będzie mogła wpisać w niej, ze coś się dzieje niedobrego, albo pozytywnego, np. eventy – mówi Joanna Smalcerz, prezes fundacji.

 

Innowacyjność oraz użyteczność aplikacji wyróżniono. Dlatego jej twórcy mają szansę wygrać 100 tys. na jej rozbudowę. Dzięki środkom jest szansa na rozbudowę aplikacji o dział wypożyczalni sprzętu pływającego i instrukcje filmową jak z takich sprzętów bezpiecznie korzystać i na co zwracać uwagę. 

Projekt można wesprzeć na stronie www.proliberis.org. Głosowanie potrwa do 8 maja.

Materiały dźwiękowe i wideo przygotowała Dorota Lakner, reporterka Radia ESKA.

Czytaj także: Najdziwniejsze nazwy miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem [TOP 10]. Chcielibyście tam mieszkać?

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 1 min.
Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry wyznała, że chciała zakończyć kłótnię, ale również ostrzegła Taylor Swift, że powinna się spodziewać reakcji.

3 godz. 13 min.
Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester United - Ajax Amsterdam to finał Ligi Europy i zarazem drugi najważniejszy mecz klubowy w 2017 roku. Sprawdź, gdzie i o której oglądać transmisję na żywo.

3 godz. 31 min.
Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

4 godz. 25 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy