"Bezpieczne kąpieliska": pierwsza i jedyna w Polsce taka aplikacja powstała w Bydgoszczy! [WIDEO]

Specjalna aplikacja w telefonie podpowie, które kąpieliska nie tylko w regionie są bezpieczne, a które nie. Jej twórcy twierdzą, że jest pierwszą w Polsce oraz jedyną aplikacją, dzięki której szybko i łatwo sprawdzimy, na których kąpieliskach będziemy wypoczywać pod okiem ratownika.

ZOBACZCIE materiał przygotowany przez Dorotę Lakner, reporterkę Radia ESKA:

 

Bezpieczna kąpiel to taka, która odbywa się w miejscu do tego przeznaczonym, odpowiednio oznakowanym i w którym nad bezpieczeństwem pływających czuwa ratownik. Tzw. dzikie kąpieliska oznaczają, że  m.in. nie znamy dna i głębokości, dodatkowo woda może być skażona. Te wszystkie informacje bydgoska fundacja Pro Liberis zebrała w jednej aplikacji.

- "Bezpieczne kąpieliska" to bezpłatna aplikacja. Chcąc aktywnie wykorzystać wolny czas, zastanawiamy się, gdzie jechać, aby było bezpiecznie. Aplikacja informuje o tym, gdzie będziemy mieć wsparcie ratownika - mówi Daria Kosmala, wolontariuszka.

Z Darią Kosmalą rozmawiała Dorota Lakner reporterka Radia ESKA:

 

- Każda osoba posiadająca aplikację będzie mogła wpisać w niej, ze coś się dzieje niedobrego, albo pozytywnego, np. eventy – mówi Joanna Smalcerz, prezes fundacji.

 

Innowacyjność oraz użyteczność aplikacji wyróżniono. Dlatego jej twórcy mają szansę wygrać 100 tys. na jej rozbudowę. Dzięki środkom jest szansa na rozbudowę aplikacji o dział wypożyczalni sprzętu pływającego i instrukcje filmową jak z takich sprzętów bezpiecznie korzystać i na co zwracać uwagę. 

Projekt można wesprzeć na stronie www.proliberis.org. Głosowanie potrwa do 8 maja.

Materiały dźwiękowe i wideo przygotowała Dorota Lakner, reporterka Radia ESKA.

Czytaj także: Najdziwniejsze nazwy miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem [TOP 10]. Chcielibyście tam mieszkać?

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy