"Bezpieczne kąpieliska": pierwsza i jedyna w Polsce taka aplikacja powstała w Bydgoszczy! [WIDEO]

Specjalna aplikacja w telefonie podpowie, które kąpieliska nie tylko w regionie są bezpieczne, a które nie. Jej twórcy twierdzą, że jest pierwszą w Polsce oraz jedyną aplikacją, dzięki której szybko i łatwo sprawdzimy, na których kąpieliskach będziemy wypoczywać pod okiem ratownika.

ZOBACZCIE materiał przygotowany przez Dorotę Lakner, reporterkę Radia ESKA:

 

Bezpieczna kąpiel to taka, która odbywa się w miejscu do tego przeznaczonym, odpowiednio oznakowanym i w którym nad bezpieczeństwem pływających czuwa ratownik. Tzw. dzikie kąpieliska oznaczają, że  m.in. nie znamy dna i głębokości, dodatkowo woda może być skażona. Te wszystkie informacje bydgoska fundacja Pro Liberis zebrała w jednej aplikacji.

- "Bezpieczne kąpieliska" to bezpłatna aplikacja. Chcąc aktywnie wykorzystać wolny czas, zastanawiamy się, gdzie jechać, aby było bezpiecznie. Aplikacja informuje o tym, gdzie będziemy mieć wsparcie ratownika - mówi Daria Kosmala, wolontariuszka.

Z Darią Kosmalą rozmawiała Dorota Lakner reporterka Radia ESKA:

 

- Każda osoba posiadająca aplikację będzie mogła wpisać w niej, ze coś się dzieje niedobrego, albo pozytywnego, np. eventy – mówi Joanna Smalcerz, prezes fundacji.

 

Innowacyjność oraz użyteczność aplikacji wyróżniono. Dlatego jej twórcy mają szansę wygrać 100 tys. na jej rozbudowę. Dzięki środkom jest szansa na rozbudowę aplikacji o dział wypożyczalni sprzętu pływającego i instrukcje filmową jak z takich sprzętów bezpiecznie korzystać i na co zwracać uwagę. 

Projekt można wesprzeć na stronie www.proliberis.org. Głosowanie potrwa do 8 maja.

Materiały dźwiękowe i wideo przygotowała Dorota Lakner, reporterka Radia ESKA.

Czytaj także: Najdziwniejsze nazwy miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem [TOP 10]. Chcielibyście tam mieszkać?

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

YouTube: DESPACITO po polsku TOP5. Te wykony trzeba znać! GŁOSOWANIE

Despacito od kilku tygodni nie schodzi ze szczytów list przebojów! Najpopularniejszy hit na świecie doczekał się wielu polskich przeróbek. Która jest najlepsza? Posłuchajcie, oceńcie i zagłosujcie - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Mamed Khalidov - film Moja Walka za darmo ONLINE

Moja Walka: Mamed Khalidov, to historia sportowca i mistrza KSW w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Sprawdź, gdzie obejrzeć film ONLINE w Internecie za darmo.

25 czerwca 2017, 21:36
Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Julia Wieniawa w mrocznym teledysku Oddycham [VIDEO]

Oddycham - nowa piosenka Julii Wieniawy ma już teledysk! Co przedstawia? Przekonajcie się już teraz - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 21:36
Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Pogoda na wakacje 2017 - jakie będzie lato w Polsce?

Jaka będzie pogoda w wakacje 2017? Więcej deszczu czy słońca? Najświeższa długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia w jednym miejscu - na ESKA.pl

25 czerwca 2017, 19:40
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy