Dzień Wolnej Sztuki 2017 w Bydgoszczy. Pięć obrazów w roli głównej! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Dzień Wolnej Sztuki 2017 w Bydgoszczy. Pięć obrazów w roli głównej! [AUDIO] Dzień Wolnej Sztuki 2017 w Bydgoszczy. Pięć obrazów w roli głównej!; Pit1233/Pd/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Dzień Wolnej Sztuki 2017 w Bydgoszczy. Pięć obrazów w roli głównej! [AUDIO]

Przed obrazem spędzamy średnio 8 sekund – tak twierdzą naukowcy. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy chce, by zwiedzający spojrzeli na dzieła nieco dłużej. W sobotę 22 kwietnia w całej Polsce, także w Bydgoszczy, odbędzie się Dzień Wolnej Sztuki.

Wydarzenie jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day. W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty.

- Zapraszamy wszystkich do zwiedzania Galerii Sztuki Nowoczesnej i obserwacji pięciu wytypowanych przez nas obrazów, przy których będą znajdować się wolontariusze. Będą opowiadać o artyście, jego twórczości. Chcemy udowodnić, że wbrew statystycznym badaniom, które przeprowadzili naukowcy, przy dziele sztuki możemy spędzić więcej, niż statystyczne 8 sekund – mówi Natalia Szczerbińska z bydgoskiego muzeum.

Podziwiać będziemy następujące dzieła:

  • Zdzisław Beksiński „Obraz pejzaż czerwony”

  • Wojciech Fangor „Kompozycja”

  • Michał Kubiak „Motyw Polski”

  • Józef Robakowski cykl „Fotografia astralna”

  • Adam Marczyński „Dekompozycja w kole” 

Z Natalią Szczerbińską rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

W godzinach 13-14 muzeum zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w celu podzielenia się swoimi wrażeniami oraz przedyskutowania problematyki dotyczącej zagadnień sztuki współczesnej.

Dzień Wolnej Sztuki ruszy w Bydgoszczy o godz. 12 i potrwa dwie godziny. Wstęp jest wolny.

Czytaj także: "Bezpieczne kąpieliska": pierwsza i jedyna w Polsce taka aplikacja powstała w Bydgoszczy! [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy