Na Cieszkowskiego powstanie nowy mural! Wiemy, który projekt zwyciężył!

Zdjęcie z artykułu: Na Cieszkowskiego powstanie nowy mural! Wiemy, który projekt zwyciężył! Mural powstanie na ul. Cieszkowskiego; google street view
Ilustracja do artykułu Na Cieszkowskiego powstanie nowy mural! Wiemy, który projekt zwyciężył!

W piątek w tej sprawie organizowane były konsultacje społeczne. Przyjść i oddać swój głos na wybrany projekt mógł każdy. Która koncepcja zwyciężyła?

Mural ma powstać na kamienicy stojącej na rogu ulic Cieszkowskiego i Gdańskiej. Jego najważniejszym zadaniem jest podkreślenie historycznego charakteru tej dzielnicy. Autorem muralu będzie Julian Nowicki. W piątek mieszkańcy mogli zdecydować jak będzie wyglądał gigantyczny malunek na ścianie wybierać można było spośród dwóch projektów: jasnego i ciemnego. Na obu widoczne jest historyczne przedstawienie dzielnicy oraz wizerunek Augusta Cieszkowskiego.

- Zwyciężyła koncepcja ciemniejsza - wyjaśnia Michał Szlachta, organizator Festiwalu Bite Art, w ramach którego powstał projekt stworzenia muralu na Cieszkowskiego. - Mieszkańcy mogli naklejać kolorowe karteczki na plakat prezentujący jedną z koncepcji. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyła się ciemniejsza koncepcja muralu.

Mural na Cieszkowskiego powstanie w ramach rewitalizacji ej ulicy, która ruszy pod koniec lipca. Kosztować będzie ona 2,5 mln złotych i obejmie ona zarówno kamienice, jak i chodniki. Całość ma odzyskać historyczny charakter.

Czytaj także: Wielkie remonty w Bydgoszczy. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 58 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 30 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 31 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 23 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy