Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM]

Zdjęcie z artykułu: Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM] Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a w śród nich Bisz; stevepb/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM]

Są bardzo młodzi, ale potrafią zorganizować duży festiwal literacki. Uczniowie VI LO w Bydgoszczy zaprosili znanych pisarzy na festiwal "Przeczytani". Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Tłumacz się! Czekają na nas więc przede wszystkim spotkania z tłumaczami.

Nie zabraknie też reportażystów, poetów, autorów i wykonawców piosenek, a także "lekcji czytania" i warsztatów translatorskich.

Kto przyjedzie do Bydgoszczy?

Wśród gości znajdą się, m.in. Marek Bieńczyk – prozaik, eseista, tłumacz, laureat Nagrody Nike, Justyna Kopińska, autorka głośnej książki "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?", Jakub Kornhauser – poeta i literaturoznawca, tłumacz i krytyk literacki. Będzie też Grzegorz Wasowski – dziennikarz muzyczny i satyryk. Gościem "wyjątkowym", bo w dwóch wcieleniach, będzie Filip Łobodziński – dziennikarz i tłumacz, lider grupy dylan.pl.

- Główną osią festiwalu będą spotkania z tłumaczami literatury, ale rozumiemy to szerzej. Będą więc wybitni i znani reporterzy. Ponadto zapraszamy na cały cykl imprez poświęconych związkom muzyki i słowa. Będzie np. spotkanie autorskie z Jarkiem Jaruszewskim, naszym bydgoskim raperem, który zaczął jako poeta - o idei festiwalu opowiada Michał Tabaczyński z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Z Michałem Tabaczyńskim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Młodzież poprowadzi dyskusje z ulubionymi autorami

- Zapraszamy na spotkania m.in. z iberystą Wojciechem Charchalisem czy kontrowersyjną pisarką Justyną Kopińską - mówią Andżelika Pasińska i Justyna Szulc, organizatorki festiwalu.

 

Statystyki pokazują, że młodzież niechętnie czyta książki. Jednak licealiści z "szóstki" chcą pokazać, że ich to nie dotyczy. Co najchętniej czytają?

 

Festiwal ruszy 27 marca i potrwa sześć dni. Atrakcje znajdziemy w VI LO, Miejskim Centrum Kultury i Galerii Wspólnej.

Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także: To będzie taneczne show z niesamowitą oprawą świetlną! Najlepsi tancerze zmierzą się w Białych Błotach [AUDIO,WIDEO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

19 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

33 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 13 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 30 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy