Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM]

Zdjęcie z artykułu: Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM] Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a w śród nich Bisz; stevepb/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM]

Są bardzo młodzi, ale potrafią zorganizować duży festiwal literacki. Uczniowie VI LO w Bydgoszczy zaprosili znanych pisarzy na festiwal "Przeczytani". Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Tłumacz się! Czekają na nas więc przede wszystkim spotkania z tłumaczami.

Nie zabraknie też reportażystów, poetów, autorów i wykonawców piosenek, a także "lekcji czytania" i warsztatów translatorskich.

Kto przyjedzie do Bydgoszczy?

Wśród gości znajdą się, m.in. Marek Bieńczyk – prozaik, eseista, tłumacz, laureat Nagrody Nike, Justyna Kopińska, autorka głośnej książki "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?", Jakub Kornhauser – poeta i literaturoznawca, tłumacz i krytyk literacki. Będzie też Grzegorz Wasowski – dziennikarz muzyczny i satyryk. Gościem "wyjątkowym", bo w dwóch wcieleniach, będzie Filip Łobodziński – dziennikarz i tłumacz, lider grupy dylan.pl.

- Główną osią festiwalu będą spotkania z tłumaczami literatury, ale rozumiemy to szerzej. Będą więc wybitni i znani reporterzy. Ponadto zapraszamy na cały cykl imprez poświęconych związkom muzyki i słowa. Będzie np. spotkanie autorskie z Jarkiem Jaruszewskim, naszym bydgoskim raperem, który zaczął jako poeta - o idei festiwalu opowiada Michał Tabaczyński z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Z Michałem Tabaczyńskim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Młodzież poprowadzi dyskusje z ulubionymi autorami

- Zapraszamy na spotkania m.in. z iberystą Wojciechem Charchalisem czy kontrowersyjną pisarką Justyną Kopińską - mówią Andżelika Pasińska i Justyna Szulc, organizatorki festiwalu.

 

Statystyki pokazują, że młodzież niechętnie czyta książki. Jednak licealiści z "szóstki" chcą pokazać, że ich to nie dotyczy. Co najchętniej czytają?

 

Festiwal ruszy 27 marca i potrwa sześć dni. Atrakcje znajdziemy w VI LO, Miejskim Centrum Kultury i Galerii Wspólnej.

Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także: To będzie taneczne show z niesamowitą oprawą świetlną! Najlepsi tancerze zmierzą się w Białych Błotach [AUDIO,WIDEO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 55 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 27 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 28 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 20 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy