Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM]

Zdjęcie z artykułu: Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM] Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a w śród nich Bisz; stevepb/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Przeczytani 2017: wielu wyjątkowych gości festiwalu, a wśród nich Bisz [AUDIO, PROGRAM]

Są bardzo młodzi, ale potrafią zorganizować duży festiwal literacki. Uczniowie VI LO w Bydgoszczy zaprosili znanych pisarzy na festiwal "Przeczytani". Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Tłumacz się! Czekają na nas więc przede wszystkim spotkania z tłumaczami.

Nie zabraknie też reportażystów, poetów, autorów i wykonawców piosenek, a także "lekcji czytania" i warsztatów translatorskich.

Kto przyjedzie do Bydgoszczy?

Wśród gości znajdą się, m.in. Marek Bieńczyk – prozaik, eseista, tłumacz, laureat Nagrody Nike, Justyna Kopińska, autorka głośnej książki "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?", Jakub Kornhauser – poeta i literaturoznawca, tłumacz i krytyk literacki. Będzie też Grzegorz Wasowski – dziennikarz muzyczny i satyryk. Gościem "wyjątkowym", bo w dwóch wcieleniach, będzie Filip Łobodziński – dziennikarz i tłumacz, lider grupy dylan.pl.

- Główną osią festiwalu będą spotkania z tłumaczami literatury, ale rozumiemy to szerzej. Będą więc wybitni i znani reporterzy. Ponadto zapraszamy na cały cykl imprez poświęconych związkom muzyki i słowa. Będzie np. spotkanie autorskie z Jarkiem Jaruszewskim, naszym bydgoskim raperem, który zaczął jako poeta - o idei festiwalu opowiada Michał Tabaczyński z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Z Michałem Tabaczyńskim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Młodzież poprowadzi dyskusje z ulubionymi autorami

- Zapraszamy na spotkania m.in. z iberystą Wojciechem Charchalisem czy kontrowersyjną pisarką Justyną Kopińską - mówią Andżelika Pasińska i Justyna Szulc, organizatorki festiwalu.

 

Statystyki pokazują, że młodzież niechętnie czyta książki. Jednak licealiści z "szóstki" chcą pokazać, że ich to nie dotyczy. Co najchętniej czytają?

 

Festiwal ruszy 27 marca i potrwa sześć dni. Atrakcje znajdziemy w VI LO, Miejskim Centrum Kultury i Galerii Wspólnej.

Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także: To będzie taneczne show z niesamowitą oprawą świetlną! Najlepsi tancerze zmierzą się w Białych Błotach [AUDIO,WIDEO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

26 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

29 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 44 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

5 godz. 8 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy