W Bydgoszczy łatwo się zgubić? Architekci i plastycy biorą się za numerację ulic [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Bydgoszczy łatwo się zgubić? Architekci i plastycy biorą się za numerację ulic [AUDIO] W Bydgoszczy łatwo się zgubić? Architekci i plastycy biorą się za numerację ulic; WikimediaImages/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu W Bydgoszczy łatwo się zgubić? Architekci i plastycy biorą się za numerację ulic [AUDIO]

Miejscy plastycy i architekci zabiorą się za wygląd bydgoskich ulic. Chcą uporządkować numery budynków. Twierdzą, że w mieście łatwo się zgubić.

Myślą nad systemem numeracji budynków, bo uważają, że mieszkańcy nie wiedzą, gdzie jest jaki numer.

- W wielu miejscach panuje chaos i łatwo się zgubić. Oznaczenie jest natomiast bardzo proste. Na zachodzie robi się tak, że w narożnym miejscu budynku pisze się numer i strzałką wskazuje się, w którym kierunku będą kolejne – wyjaśnia Dariusz Markowski, przewodniczący rady ds. estetyki miasta.

Rada nie chce też, by duże kontenery na śmierci stały w widocznym miejscu. - W wielu miastach jest to już praktykowane, że śmietniki są w ziemi. Nie zaśmiecają one estetyki miejskiej. Natomiast w Bydgoszczy nie wygląda to dobrze – przyznaje Dariusz Markowski.

Z Dariuszem Markowskim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Zmieni się też wygląd miejskich rowerów. Wkrótce wszystkie jednoślady w Bydgoszczy zostaną wymienione. Nowe rowery będą miały ciemny kolor. Teraz są granatowo-białe, a przez widać na nich brud i rdzę.

 

Materiały dźwiękowe przygotował Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA.

Czytaj także: Bydgoszcz: Oddajesz krew? Tutaj możesz liczyć na atrakcyjne zniżki! [LISTA FIRM, ADRESY]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

48 min
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

49 min
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

52 min
Syn Filipa Chajzera będzie miał na imię... Ojciec zdradził imię syna!

Syn Filipa Chajzera będzie miał na imię... Ojciec zdradził imię syna!

Filip Chajzer ujawnił imię swojego spodzewanego dziecka. Zaskoczył wszystkich mówiąc o tym podczas oprowadzania kamery TVNu po kulisach sceny festiwalu w Sopocie. 

1 godz. 37 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy