Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody!

Zdjęcie z artykułu: Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody! Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody!; Ajale, chrisko1960/PD/pixabay.com, Krzysztof Miziera/CC BY 3.0/wikimedia.org
Ilustracja do artykułu Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody!

22 punkty pieczątkowe w całym regionie, kilkadziesiąt polecanych miejsc i cenne nagrody. Po raz piąty ruszyła akcja "Paszport Turystyczny".

Odwiedzając wyznaczone punkty w różnych miejscach regionu, otrzymamy pieczątkę w specjalnym paszporcie. Każdy zakątek województwa ma niepowtarzalny wzór. Adresy oraz godziny dostępności punktów pieczątkowych znajdują się na stronie www.paszport.com.pl.

Za zebrane pieczątki pod koniec wakacji mamy szansę wygrać cenne nagrody. Paszporty będą dostępne w punktach Informacji Turystycznej od poniedziałku 11 lipca.

W najbliższy weekend szczególnie warto wybrać się z paszportem do Golubia-Dobrzynia, Chełmna, Tucholi i Wenecji!

Dzień w mieście zakochanych, noc w Wenecji

XVII Chełmiński Jarmark Jaszczurczy (9 lipca) i Międzynarodowe Spotkania z Folklorem (9 i 10 lipca) to wymarzona okazja by zakochać się w Chełmnie. Z kolei w Wenecji z pewnością będzie romantycznie, ale nie liczmy na to, że będziemy tam sami! Warto m.in. wziąć udział w Weneckiej Nocy z Parowozami (9 lipca), która przyciągnie wielu amatorów nocnych wrażeń.

Historyczny Marsz Borowiaków w Tucholi

Barwne stroje z różnych epok, rzemiosło, tradycje obronne, sztuka ludowa. Borowiackie dziedzictwo przetrwało próbę czasu i modę na unifikację. Ta ciekawa grupa etnograficzna zachowała do dziś swoje pieśni, taniec, gwarę i kuchnię. Raz do roku szczególnie uroczyście manifestuje swą kulturową odrębność podczas marszu ulicami Tucholi oraz Dnia Folkloru. Zbiórka w sobotę 9 lipca przy Starostwie Powiatowym w Tucholi, ul. Pocztowa 7 o godz. 11.45.

Pochwała rycerskiego etosu w Golubiu-Dobrzyniu

Wielkie Międzynarodowe Turnieje Rycerskie ściągają do grodu nad Drwęcą najprzedniejszych rycerzy z całej Polski, gości z Ukrainy, Włoch, Danii, Francji a nawet Kanady, by walczyć o zaszczytne laury i przywoływać najlepsze tradycje rycerskiego stanu. Najbliższy turniej już w ten weekend.

Czytaj także: Taneczny teledysk promuje Bydgoszcz! Zobaczyło go już kilka tysięcy osób [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

1 godz. 57 min.
Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry wyznała, że chciała zakończyć kłótnię, ale również ostrzegła Taylor Swift, że powinna się spodziewać reakcji.

3 godz. 9 min.
Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester United - Ajax Amsterdam to finał Ligi Europy i zarazem drugi najważniejszy mecz klubowy w 2017 roku. Sprawdź, gdzie i o której oglądać transmisję na żywo.

3 godz. 27 min.
Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

4 godz. 21 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy