Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody!

Zdjęcie z artykułu: Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody! Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody!; Ajale, chrisko1960/PD/pixabay.com, Krzysztof Miziera/CC BY 3.0/wikimedia.org
Ilustracja do artykułu Zwiedzaj region i zbieraj pieczątki w specjalnym paszporcie. Możesz zgarnąć nagrody!

22 punkty pieczątkowe w całym regionie, kilkadziesiąt polecanych miejsc i cenne nagrody. Po raz piąty ruszyła akcja "Paszport Turystyczny".

Odwiedzając wyznaczone punkty w różnych miejscach regionu, otrzymamy pieczątkę w specjalnym paszporcie. Każdy zakątek województwa ma niepowtarzalny wzór. Adresy oraz godziny dostępności punktów pieczątkowych znajdują się na stronie www.paszport.com.pl.

Za zebrane pieczątki pod koniec wakacji mamy szansę wygrać cenne nagrody. Paszporty będą dostępne w punktach Informacji Turystycznej od poniedziałku 11 lipca.

W najbliższy weekend szczególnie warto wybrać się z paszportem do Golubia-Dobrzynia, Chełmna, Tucholi i Wenecji!

Dzień w mieście zakochanych, noc w Wenecji

XVII Chełmiński Jarmark Jaszczurczy (9 lipca) i Międzynarodowe Spotkania z Folklorem (9 i 10 lipca) to wymarzona okazja by zakochać się w Chełmnie. Z kolei w Wenecji z pewnością będzie romantycznie, ale nie liczmy na to, że będziemy tam sami! Warto m.in. wziąć udział w Weneckiej Nocy z Parowozami (9 lipca), która przyciągnie wielu amatorów nocnych wrażeń.

Historyczny Marsz Borowiaków w Tucholi

Barwne stroje z różnych epok, rzemiosło, tradycje obronne, sztuka ludowa. Borowiackie dziedzictwo przetrwało próbę czasu i modę na unifikację. Ta ciekawa grupa etnograficzna zachowała do dziś swoje pieśni, taniec, gwarę i kuchnię. Raz do roku szczególnie uroczyście manifestuje swą kulturową odrębność podczas marszu ulicami Tucholi oraz Dnia Folkloru. Zbiórka w sobotę 9 lipca przy Starostwie Powiatowym w Tucholi, ul. Pocztowa 7 o godz. 11.45.

Pochwała rycerskiego etosu w Golubiu-Dobrzyniu

Wielkie Międzynarodowe Turnieje Rycerskie ściągają do grodu nad Drwęcą najprzedniejszych rycerzy z całej Polski, gości z Ukrainy, Włoch, Danii, Francji a nawet Kanady, by walczyć o zaszczytne laury i przywoływać najlepsze tradycje rycerskiego stanu. Najbliższy turniej już w ten weekend.

Czytaj także: Taneczny teledysk promuje Bydgoszcz! Zobaczyło go już kilka tysięcy osób [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy