10 medali dla młodych lekkoatletów z Polski. Mistrzostwa Europy do lat 23 w Bydgoszczy zakończone!

Zdjęcie z artykułu: 10 medali dla młodych lekkoatletów z Polski. Mistrzostwa Europy do lat 23 w Bydgoszczy zakończone! ME U-23 w Bydgoszczy za nami; Joymaster/cc0/wikipedia.org
Ilustracja do artykułu 10 medali dla młodych lekkoatletów z Polski. Mistrzostwa Europy do lat 23 w Bydgoszczy zakończone!

Zakończyły się trwające cztery dni Mistrzostwa Europy U-23 w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy. Polacy zakończyli rywalizację z 10 medalami. W jakich konkurencjach zdobyliśmy cenne krążki.

W miniony weekend Bydgoszcz była lekkoatletyczną stolicą Europy. Na stadionie  Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka rozgrywane były Mistrzostwa Europy U-23 w Lekkiej Atletyce. Na płycie stadionu pojawiło się tysiące młodych lekkoatletów z całej Europy, w tym wielu Polaków. Na ich koncie zapisano aż 10 medali - 4 złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Taki wynik dał im drugie miejsce, ex aequo z Wielką Brytanią. Zwycięzcą klasyfikacji zostali Niemcy, który zdobyli łącznie 18 medali.

Złote krążki zawisły na szyi Ewy Swobody, która była bezkonkurencyjna w biegu na 100 m oraz Konrada Bukowieckiego w pchnięciu kulą. Najlepsze okazały się panie biegnące w sztafecie 4x400 m. Srebrne medale wywalczyli: Daria Zabawska w rzucie dyskiem, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, Sofia Ennaoui w bieg na 1500 m oraz sztafeta mężczyzn 4x400.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Michał Rozmus i Martyna Galant - oboje w biegu na 1500 m oraz oszczepniczka Marcelina Witek. Niemal połowę medali z dorobku w całej imprezie, Polacy wywalczyli w niedzielnych finałach.

Czytaj także: Enea Bydgoszcz: Awarie, wyłączenia, brak prądu. Gdzie i jak długo? [LISTA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 58 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 30 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 31 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 23 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy