Bydgoski Rower Aglomeracyjny: jak korzystać z systemu? [INFORMATOR]

Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczyna nowy sezon! 7 TUTAJ SPRAWDZICIE, jak korzystać z systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego
Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczyna nowy sezon! / Maciej Federowicz
Ilustracja do artykułu: Bydgoski Rower Aglomeracyjny: jak korzystać z systemu? [INFORMATOR]

Trzeci sezon funkcjonowania Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczął w środę 1 marca. Po zimowej konserwacji na stacje wróciło 395 rowerów. Jak korzystać z systemu? Sprawdźcie w galerii poniżej.

- W przypadku BRA w tym sezonie wymieniane były koszyki, hamulce, naprawiane przerzutki, rożnego rodzaju nakrętki i śruby. Należy jednak pamiętać, że w wyniku dużej eksploatacji rowerów w Bydgoszczy i ogromnym nimi zainteresowaniu mieszkańców, wszelki usterki na bieżąco były usuwane, a części, które tego wymagały wymieniane lub naprawiane - mówi Diana Borowiecka z firmy BikeU, operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Także stacje zostały skontrolowane – szczególną uwagę zwrócono na zamki, do których wpina się jednoślady.

- Jednoślady pojawią się w 37 stacjach w Bydgoszczy. Wszystkie rowery zostały sprawdzone i poddane konserwacji – mówi Marta Stachowiak z bydgoskiego ratusza.

Z Martą Stachowiak rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Bydgoski Rower Aglomeracyjny w zeszłym sezonie przekroczył milion wypożyczeń, a w systemie jest zarejestrowanych już niemal 35 tys. użytkowników.

Obecnie system BRA to 37 samoobsługowych i całodobowych stacji. Z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego będzie można korzystać do końca listopada.

Czytaj także: Na ulice Bydgoszczy wjadą autobusy elektryczne! List intencyjny podpisany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 55 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 27 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 28 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 20 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy