Bydgoski Rower Aglomeracyjny: jak korzystać z systemu? [INFORMATOR]

Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczyna nowy sezon! 7 TUTAJ SPRAWDZICIE, jak korzystać z systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego
Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczyna nowy sezon! / Maciej Federowicz
Ilustracja do artykułu: Bydgoski Rower Aglomeracyjny: jak korzystać z systemu? [INFORMATOR]

Trzeci sezon funkcjonowania Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpoczął w środę 1 marca. Po zimowej konserwacji na stacje wróciło 395 rowerów.

- W przypadku BRA w tym sezonie wymieniane były koszyki, hamulce, naprawiane przerzutki, rożnego rodzaju nakrętki i śruby. Należy jednak pamiętać, że w wyniku dużej eksploatacji rowerów w Bydgoszczy i ogromnym nimi zainteresowaniu mieszkańców, wszelki usterki na bieżąco były usuwane, a części, które tego wymagały wymieniane lub naprawiane - mówi Diana Borowiecka z firmy BikeU, operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Także stacje zostały skontrolowane – szczególną uwagę zwrócono na zamki, do których wpina się jednoślady.

- Jutro jednoślady pojawią się w 37 stacjach w Bydgoszczy. Wszystkie rowery zostały sprawdzone i poddane konserwacji – mówi Marta Stachowiak z bydgoskiego ratusza.

Z Martą Stachowiak rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Bydgoski Rower Aglomeracyjny w zeszłym sezonie przekroczył milion wypożyczeń, a w systemie jest zarejestrowanych już niemal 35 tys. użytkowników.

Obecnie system BRA to 37 samoobsługowych i całodobowych stacji. Z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego będzie można korzystać do końca listopada.

Czytaj także: Na ulice Bydgoszczy wjadą autobusy elektryczne! List intencyjny podpisany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

21 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

35 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 15 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 32 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy