Bydgoszcz miastem sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Bydgoszcz miastem sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO] Bydgoszcz miasto sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO]; Rafał Frydrych/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Bydgoszcz miastem sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO]

By trenować przed ważnymi startami muszą wyjeżdżać daleko poza Bydgoszcz. Bydgoscy pływacy nie mają łatwego życia. Najbliższy 50-metrowy, olimpijski basen znajduje się w Poznaniu. Bydgoszcz o takim marzy latami. Od dawna takie obiekty mają mniejsze polskie miasta jak Jaworzno, Dębica czy Ostrowiec Świętokrzyski.

Jak to możliwe? Pływacy od lat pozostają z niczym. Kolejni prezydenci Bydgoszczy nie byli w stanie przeforsować w ponad 350- tysięcznym mieście budowy takiego obiektu. Czy uda się tym razem? Prace wyburzeniowe na dawnym obiekcie Astorii ruszyły. Budowa nowej i  nowoczesnej pływalni  nie jest jednak przesądzona. Uwarunkowana jest pozyskaniem rządowej dotacji. Basen znów pisany palcem po wodzie?

Promowane przez bydgoskich urzędników hasło "Bydgoszcz Miastem Sportu" traci ostatnio na wartości. Sukcesy bydgoszczan w sportach indywidualnych nie są w stanie przykryć mizerii  sportów drużynowych. W najpopularniejszych dyscyplinach sportu nasze zespoły zwykle zamykają ligowe tabele. Zaplecze treningowe raczej bez zarzutu.  Siatkarze mają swoją "Łuczniczkę", piłkarze stadion "Zawiszy", żużlowcy obiekt przy ulicy Sportowej.

Oto brutalna prawda! Jak bardzo potrzebny jest w Bydgoszczy basen z prawdziwego zdarzenia? Odpowiedź w materiale wideo. Rafał Frydrych, reporter Radia ESKA rozmawia o tym z Danielem Grzybem z kujawsko-pomorskiego związku pływackiego.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 56 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 28 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 29 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 21 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy