Bydgoszcz miastem sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Bydgoszcz miastem sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO] Bydgoszcz miasto sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO]; Rafał Frydrych/Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Bydgoszcz miastem sportu? Oni nie mają gdzie trenować! [WIDEO]

By trenować przed ważnymi startami muszą wyjeżdżać daleko poza Bydgoszcz. Bydgoscy pływacy nie mają łatwego życia. Najbliższy 50-metrowy, olimpijski basen znajduje się w Poznaniu. Bydgoszcz o takim marzy latami. Od dawna takie obiekty mają mniejsze polskie miasta jak Jaworzno, Dębica czy Ostrowiec Świętokrzyski.

Jak to możliwe? Pływacy od lat pozostają z niczym. Kolejni prezydenci Bydgoszczy nie byli w stanie przeforsować w ponad 350- tysięcznym mieście budowy takiego obiektu. Czy uda się tym razem? Prace wyburzeniowe na dawnym obiekcie Astorii ruszyły. Budowa nowej i  nowoczesnej pływalni  nie jest jednak przesądzona. Uwarunkowana jest pozyskaniem rządowej dotacji. Basen znów pisany palcem po wodzie?

Promowane przez bydgoskich urzędników hasło "Bydgoszcz Miastem Sportu" traci ostatnio na wartości. Sukcesy bydgoszczan w sportach indywidualnych nie są w stanie przykryć mizerii  sportów drużynowych. W najpopularniejszych dyscyplinach sportu nasze zespoły zwykle zamykają ligowe tabele. Zaplecze treningowe raczej bez zarzutu.  Siatkarze mają swoją "Łuczniczkę", piłkarze stadion "Zawiszy", żużlowcy obiekt przy ulicy Sportowej.

Oto brutalna prawda! Jak bardzo potrzebny jest w Bydgoszczy basen z prawdziwego zdarzenia? Odpowiedź w materiale wideo. Rafał Frydrych, reporter Radia ESKA rozmawia o tym z Danielem Grzybem z kujawsko-pomorskiego związku pływackiego.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

18 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

21 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 36 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

5 godz. 0 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy