Paradowska i sztafety złote! 16-latki z Fordonu mistrzyniami Polski [WIDEO]

Pięć złotych i dwa brązowe medale, a także trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej – to dorobek bydgoskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków rozegranych w Gliwicach. 

Mistrzostwa Polski, rozegrane w tym roku na Śląsku, były udane przede wszystkim dla żeńskiej części drużyny MUKS "Piętnastka" Bydgoszcz. Występy na poziomie rekordów życiowych oraz ich poprawianie zagwarantowało całemu zespołowi trzecie miejsce w gliwickich mistrzostwach.

Indywidualnie brylowała Kinga Paradowska. Najbardziej utytułowana w bydgoskim zespole pływaczka znów stanęła na wysokości zadania. W konkurencji 100m stylem zmiennym wygrała z czasem 1:03.87. Drugi tytuł mistrzyni Polski podczas tych mistrzostw, zapewnił jej wynik 2:15:80. Z takim czasem wygrała finał 200 m zmiennym.

Medalową zdobycz bydgoszczanek powiększyła o dwa brązowe krążki Aleksandra Dudek. Stabilna forma wypracowana na te mistrzostwa pozwoliła jej stanąć na trzecim stopniu podium w wyścigach 50m dowolnym (26:09) oraz 200m dowolnym (2:02:32).

Rewelacyjnie spisały się wszystkie żeńskie sztafety. Zgarnęły komplet złotych medali. Zaczęło się od zwycięstwa 4x200 dowolnym. Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek,Agnieszka Włodarczyk i Karolina Wolska triumfowały na tym dystansie z czasem 8:26:15. Najmniejszych szans nie dały też rywalkom w rywalizacji 4x100 dowolnym, kończąc wyścig w czasie 3:54:23. Trzecie sztafetowe złoto, po najbardziej emocjonującym wyścigu mistrzostw, udało się wywalczyć w rywalizacji 4x100m stylem zmiennym: Karolina Wolska, Kinga Paradowska, Nicole Frydrych i Aleksandra Dudek pokonały rywalki, uzyskując czas 4:20.15.

Wszystkie bydgoskie medalistki Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków w Gliwicach trenują pod okiem Roberta Strzałki. 

Materiał wideo przygotował Rafał Frydrych, reporter Radia ESKA.

Czytaj także: Złota Iga Baumgart wróciła do Bydgoszczy. Opowiedziała o niełatwej rywalizacji w Belgradzie [WIDEO, AUDIO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

15 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

18 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 33 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

4 godz. 57 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy