Paradowska i sztafety złote! 16-latki z Fordonu mistrzyniami Polski [WIDEO]

Pięć złotych i dwa brązowe medale, a także trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej – to dorobek bydgoskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków rozegranych w Gliwicach. 

Mistrzostwa Polski, rozegrane w tym roku na Śląsku, były udane przede wszystkim dla żeńskiej części drużyny MUKS "Piętnastka" Bydgoszcz. Występy na poziomie rekordów życiowych oraz ich poprawianie zagwarantowało całemu zespołowi trzecie miejsce w gliwickich mistrzostwach.

Indywidualnie brylowała Kinga Paradowska. Najbardziej utytułowana w bydgoskim zespole pływaczka znów stanęła na wysokości zadania. W konkurencji 100m stylem zmiennym wygrała z czasem 1:03.87. Drugi tytuł mistrzyni Polski podczas tych mistrzostw, zapewnił jej wynik 2:15:80. Z takim czasem wygrała finał 200 m zmiennym.

Medalową zdobycz bydgoszczanek powiększyła o dwa brązowe krążki Aleksandra Dudek. Stabilna forma wypracowana na te mistrzostwa pozwoliła jej stanąć na trzecim stopniu podium w wyścigach 50m dowolnym (26:09) oraz 200m dowolnym (2:02:32).

Rewelacyjnie spisały się wszystkie żeńskie sztafety. Zgarnęły komplet złotych medali. Zaczęło się od zwycięstwa 4x200 dowolnym. Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek,Agnieszka Włodarczyk i Karolina Wolska triumfowały na tym dystansie z czasem 8:26:15. Najmniejszych szans nie dały też rywalkom w rywalizacji 4x100 dowolnym, kończąc wyścig w czasie 3:54:23. Trzecie sztafetowe złoto, po najbardziej emocjonującym wyścigu mistrzostw, udało się wywalczyć w rywalizacji 4x100m stylem zmiennym: Karolina Wolska, Kinga Paradowska, Nicole Frydrych i Aleksandra Dudek pokonały rywalki, uzyskując czas 4:20.15.

Wszystkie bydgoskie medalistki Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków w Gliwicach trenują pod okiem Roberta Strzałki. 

Materiał wideo przygotował Rafał Frydrych, reporter Radia ESKA.

Czytaj także: Złota Iga Baumgart wróciła do Bydgoszczy. Opowiedziała o niełatwej rywalizacji w Belgradzie [WIDEO, AUDIO]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 58 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 30 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 31 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 23 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy