Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego

Zdjęcie z artykułu: Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego Rowery dla Fordonu; Maciej Federowicz
Ilustracja do artykułu Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego

Bydgoski ratusz planuje postawić w Fordonie 12 stacji roweru aglomeracyjnego. Zamierza też wymienić wszystkie rowery miejskie w Bydgoszczy.

Przedstawiciele Bydgoskiej Masy Krytycznej rozmawiali o tym z prezydentem Bydgoszczy. Przygotowali manifest, w którym znalazło się 5 postulatów. Ustalono, że miasto m.in. przeanalizuje możliwości rozbudowy systemu w okolicach najbardziej popularnych stacji, a w ciągu roku przy szkołach pojawią się stojaki rowerowe. Niewykluczone, że w mieście będzie działał oficer rowerowy.

- To osoba, która będzie koordynowała wszystkie działania związane z ruchem rowerowym w mieście. Jest reprezentantem miasta osób poruszających się na rowerze, ma zajmować się promocją i być pierwszą osobą do kontaktu z mieszkańcami - mówi Sebastian Nowak z Bydgoskiej Masy Krytycznej.

Ratusz najpierw zapozna się z pracą oficerów rowerowych w innych miastach np. w Gdańsku czy we Wrocławiu i dopiero podejmie decyzję w tej sprawie.

Z Sebastianem Nowakiem rozmawiał reporter Radia ESKA, Dawid Olszewski, posłuchajcie:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

20 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

34 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 14 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 31 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy