Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego

Zdjęcie z artykułu: Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego Rowery dla Fordonu; Maciej Federowicz
Ilustracja do artykułu Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego

Bydgoski ratusz planuje postawić w Fordonie 12 stacji roweru aglomeracyjnego. Zamierza też wymienić wszystkie rowery miejskie w Bydgoszczy.

Przedstawiciele Bydgoskiej Masy Krytycznej rozmawiali o tym z prezydentem Bydgoszczy. Przygotowali manifest, w którym znalazło się 5 postulatów. Ustalono, że miasto m.in. przeanalizuje możliwości rozbudowy systemu w okolicach najbardziej popularnych stacji, a w ciągu roku przy szkołach pojawią się stojaki rowerowe. Niewykluczone, że w mieście będzie działał oficer rowerowy.

- To osoba, która będzie koordynowała wszystkie działania związane z ruchem rowerowym w mieście. Jest reprezentantem miasta osób poruszających się na rowerze, ma zajmować się promocją i być pierwszą osobą do kontaktu z mieszkańcami - mówi Sebastian Nowak z Bydgoskiej Masy Krytycznej.

Ratusz najpierw zapozna się z pracą oficerów rowerowych w innych miastach np. w Gdańsku czy we Wrocławiu i dopiero podejmie decyzję w tej sprawie.

Z Sebastianem Nowakiem rozmawiał reporter Radia ESKA, Dawid Olszewski, posłuchajcie:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

28 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

31 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 46 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

5 godz. 10 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy