Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego

Zdjęcie z artykułu: Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego Rowery dla Fordonu; Maciej Federowicz
Ilustracja do artykułu Rowery dla Fordonu. W przyszłym roku pojawią się tu stacje roweru aglomeracyjnego

Bydgoski ratusz planuje postawić w Fordonie 12 stacji roweru aglomeracyjnego. Zamierza też wymienić wszystkie rowery miejskie w Bydgoszczy.

Przedstawiciele Bydgoskiej Masy Krytycznej rozmawiali o tym z prezydentem Bydgoszczy. Przygotowali manifest, w którym znalazło się 5 postulatów. Ustalono, że miasto m.in. przeanalizuje możliwości rozbudowy systemu w okolicach najbardziej popularnych stacji, a w ciągu roku przy szkołach pojawią się stojaki rowerowe. Niewykluczone, że w mieście będzie działał oficer rowerowy.

- To osoba, która będzie koordynowała wszystkie działania związane z ruchem rowerowym w mieście. Jest reprezentantem miasta osób poruszających się na rowerze, ma zajmować się promocją i być pierwszą osobą do kontaktu z mieszkańcami - mówi Sebastian Nowak z Bydgoskiej Masy Krytycznej.

Ratusz najpierw zapozna się z pracą oficerów rowerowych w innych miastach np. w Gdańsku czy we Wrocławiu i dopiero podejmie decyzję w tej sprawie.

Z Sebastianem Nowakiem rozmawiał reporter Radia ESKA, Dawid Olszewski, posłuchajcie:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 55 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 27 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 28 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 20 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy