W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO] W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają w nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny; FirmBee/Pd/pixabay.com
Ilustracja do artykułu W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO]

Do niedawna stał w otoczeniu egipskich piramid i nowojorskiego Central Parku. Teraz szklany kort do squasha stanie w Bydgoszczy. Będą na nim grać zawodnicy z Polski i świata. 

Przed nami Pierwsze Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskie w Squashu. Niecodzienna bryła szkła pozwoli na śledzenie sportowych zmagań, ale i wyjątkowych widoków. Podświetlany sześcian z hartowanego szkła stanowi stabilną i bezpieczną konstrukcję do gry w squasha.

- Będzie to zarazem turniej kat. A. Mecze będą odbywały się na szklanym korcie, takim samym, jak na najlepszych zawodach PSA w squashu. Jest bardzo widowiskowy. Bydgoszczanie też będą mogli spróbować pograć. Pomogą trenerzy, którzy wyjaśnią zasady gry - mówi Rafał Firfas, organizator.

Z Rafałem Firfasem rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Zdaniem organizatorów turnieju, squash to bardzo łatwy sport, który przynosi radość z grania już po pierwszej godzinie. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności, ale potrzebna jest dobra kondycja. Przez godzinę gry można spalić tysiąc kalorii.

Kogo zobaczymy w Bydgoszczy?

- Z pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników w kraju, dziewięciu będziemy gościć w Bydgoszczy. Przyjadą m.in. mistrz Polski Mateusz Kotra czy wicemistrz Polski Marek Wojnarski – podaje Rafał Firfas.

 

Szklany kort stanie w Zielonych Arkadach. Eliminacje odbędą się w piątek 24 marca, a turniej ruszy w sobotę 25 marca i potrwa dwa dni. Oprócz meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski planowane są także zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i liczne konkursy. Kort dostępny będzie w dniach od 23 do 26 marca.

Czytaj także: Po zimowej przerwie działa już Miasteczko Ruchu Drogowego w Myślęcinku

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

28 min
KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja na żywo: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online na żywo na ESKA.pl.

31 min
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

3 godz. 46 min.
KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW 39 - KARTA WALK. Kto walczy na Narodowym 27.05.2017?

KSW na Narodowym to jedno z największych wydarzeń w historii Federacji. Tym bardziej, że bohaterem wieczoru będą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Kto jeszcze? Lista zawodników do sprawdzenia na ESKA.pl

5 godz. 10 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy