W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO] W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają w nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny; FirmBee/Pd/pixabay.com
Ilustracja do artykułu W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO]

Do niedawna stał w otoczeniu egipskich piramid i nowojorskiego Central Parku. Teraz szklany kort do squasha stanie w Bydgoszczy. Będą na nim grać zawodnicy z Polski i świata. 

Przed nami Pierwsze Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskie w Squashu. Niecodzienna bryła szkła pozwoli na śledzenie sportowych zmagań, ale i wyjątkowych widoków. Podświetlany sześcian z hartowanego szkła stanowi stabilną i bezpieczną konstrukcję do gry w squasha.

- Będzie to zarazem turniej kat. A. Mecze będą odbywały się na szklanym korcie, takim samym, jak na najlepszych zawodach PSA w squashu. Jest bardzo widowiskowy. Bydgoszczanie też będą mogli spróbować pograć. Pomogą trenerzy, którzy wyjaśnią zasady gry - mówi Rafał Firfas, organizator.

Z Rafałem Firfasem rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Zdaniem organizatorów turnieju, squash to bardzo łatwy sport, który przynosi radość z grania już po pierwszej godzinie. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności, ale potrzebna jest dobra kondycja. Przez godzinę gry można spalić tysiąc kalorii.

Kogo zobaczymy w Bydgoszczy?

- Z pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników w kraju, dziewięciu będziemy gościć w Bydgoszczy. Przyjadą m.in. mistrz Polski Mateusz Kotra czy wicemistrz Polski Marek Wojnarski – podaje Rafał Firfas.

 

Szklany kort stanie w Zielonych Arkadach. Eliminacje odbędą się w piątek 24 marca, a turniej ruszy w sobotę 25 marca i potrwa dwa dni. Oprócz meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski planowane są także zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i liczne konkursy. Kort dostępny będzie w dniach od 23 do 26 marca.

Czytaj także: Po zimowej przerwie działa już Miasteczko Ruchu Drogowego w Myślęcinku

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

21 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

35 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 15 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 32 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy