W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO] W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają w nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny; FirmBee/Pd/pixabay.com
Ilustracja do artykułu W Bydgoszczy stanie szklany kort do squasha. Zagrają na nim najlepsi zawodnicy tej dyscypliny [AUDIO]

Do niedawna stał w otoczeniu egipskich piramid i nowojorskiego Central Parku. Teraz szklany kort do squasha stanie w Bydgoszczy. Będą na nim grać zawodnicy z Polski i świata. 

Przed nami Pierwsze Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskie w Squashu. Niecodzienna bryła szkła pozwoli na śledzenie sportowych zmagań, ale i wyjątkowych widoków. Podświetlany sześcian z hartowanego szkła stanowi stabilną i bezpieczną konstrukcję do gry w squasha.

- Będzie to zarazem turniej kat. A. Mecze będą odbywały się na szklanym korcie, takim samym, jak na najlepszych zawodach PSA w squashu. Jest bardzo widowiskowy. Bydgoszczanie też będą mogli spróbować pograć. Pomogą trenerzy, którzy wyjaśnią zasady gry - mówi Rafał Firfas, organizator.

Z Rafałem Firfasem rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

 

Zdaniem organizatorów turnieju, squash to bardzo łatwy sport, który przynosi radość z grania już po pierwszej godzinie. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności, ale potrzebna jest dobra kondycja. Przez godzinę gry można spalić tysiąc kalorii.

Kogo zobaczymy w Bydgoszczy?

- Z pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników w kraju, dziewięciu będziemy gościć w Bydgoszczy. Przyjadą m.in. mistrz Polski Mateusz Kotra czy wicemistrz Polski Marek Wojnarski – podaje Rafał Firfas.

 

Szklany kort stanie w Zielonych Arkadach. Eliminacje odbędą się w piątek 24 marca, a turniej ruszy w sobotę 25 marca i potrwa dwa dni. Oprócz meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski planowane są także zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i liczne konkursy. Kort dostępny będzie w dniach od 23 do 26 marca.

Czytaj także: Po zimowej przerwie działa już Miasteczko Ruchu Drogowego w Myślęcinku

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów 2017. Gdzie i kiedy oglądać na żywo online i w TV?

Eurowizja Chórów już 22 lipca 2017 roku! Sprawdzamy, gdzie można oglądać transmisję na żywo z Eurowizji dla chórów w telewizji i internecie.

2 godz. 55 min.
Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017: transmisja online. Gdzie oglądać na żywo?

Męskie Granie 2017 - czy obejrzymy tegoroczne koncerty ONLINE? Będzie transmisja na żywo w internecie? Sprawdź, co wiemy na ESKA.pl. 

3 godz. 27 min.
Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - transmisja online na żywo. Gdzie oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 online będzie udostępnione? Gdzie oglądać transmisję z najlepszego w Europie festiwalu muzyki elektronicznej? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły - na ESKA.pl!

3 godz. 28 min.
Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

8 godz. 20 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy