Zaginione tyczki przyniosły mu szczęście w Londynie. Paweł Wojciechowski w finale mistrzostw świata tyczkarzy!

Zdjęcie z artykułu: Zaginione tyczki przyniosły mu szczęście w Londynie. Paweł Wojciechowski w finale mistrzostw świata tyczkarzy! Zaginione tyczki przyniosły mu szczęście w Londynie. Paweł Wojciechowski w finale mistrzostw świata tyczkarzy!; pixabay.com.pl
Ilustracja do artykułu Zaginione tyczki przyniosły mu szczęście w Londynie. Paweł Wojciechowski w finale mistrzostw świata tyczkarzy!

Trzeci dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie okazał się pomyślny dla zawodnika Zawiszy Bydgoszcz - Pawła Wojciechowskiego. Pochodzący z naszego miasta skoczek o tyczce przeskoczył poprzeczki zawieszone na wysokości 5,60 oraz 5.70 m i awansował do wtorkowego finału tej konkurencji.

Mało brakowało, a Wojciechowski nie wystąpiłby w eliminacjach. Na londyńskim lotnisku zaginęły jego tyczki. Gorączkowe poszukiwania zagubionego bagażu przyniosły skutek w ostatniej chwili. Wprowadziło to jednak ogromną nerwowość w poczynania bydgoszczanina podczas niedzielnych eliminacji do finałowego konkursu.

Wojciechowski najpierw pokonał wysokość 5,45 m, ale z kolejnymi skokami miał wyraźne problemy. Wysokość 5,60 m atakował trzykrotnie. W identyczny sposób, dopiero za trzecim razem przeskoczył 5.70 m. Do finału awansował ostatecznie z siódmego miejsca.

Przed wtorkowym finałem, w którym wystartuje najlepszych 12 zawodników na świecie, Wojciechowski powinien rozluźnić się psychicznie i zapomnieć o problemach z tyczkami, które mu się przytrafiły. W tym sezonie pokonywał już wysokość 5,93 m. Jeśli to powtórzy, można mieć nadzieję na czołowe miejsce w finale.

Eska Info Bydgoszcz życzy medalowej pozycji!


 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy