80-letni pacjent wypadł z okna bydgoskiego szpitala. Są pierwsze ustalenia śledczych w sprawie

i

Autor: pixabay, mat. policji

Kryminalne

80-letni pacjent wypadł z okna bydgoskiego szpitala. Są pierwsze ustalenia śledczych w sprawie

2025-02-04 15:19

Śledczy starają się wyjaśnić, dlaczego 80-letni pacjent wypadł ze szpitalnego okna w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Mężczyzna nie przeżył zdarzenia. Jak dotąd nie znaleziono żadnych sygnałów, które mogłyby wskazywać, że w placówce mogłoby dojść do takiej tragedii.

Pacjent bydgoskiego szpitala wyskoczył z okna

Do zdarzenia doszło w styczniu bieżącego roku na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. 80-letni pacjent wyskoczył z okna i poniósł śmierć. Śledczy pod nadzorem prokuratora próbują ustalić przyczyny zdarzenia.

Pacjent cierpiał na choroby płuc, jednak wcześniej nie wykazywał żadnych nieprawidłowości ani nietypowych zachowań. Pozostawał w stałym i racjonalnym kontakcie z innymi pacjentami – informują nas przedstawiciele bydgoskiej prokuratury.

- Nagle wyskoczył z tego okna. Podjął taką decyzję. Odpowiedź na to pytanie – dlaczego, być może nie zostanie nigdy ujawnione - mówi prok. Dariusz Bebyn z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Bydgoszcz Radio ESKA Google News
Autor:

80-latek bał się lekarzy. Unikał ich przez całe swoje życie

Udało się ustalić, że 80-letni mężczyzna bał się jedynie kontaktu z lekarzami.

- Jak mówią najbliżsi, pacjent przez całe swoje życie starał się być jak najdalej od systemu opieki zdrowotnej. Od takiej obawy do kroku w postaci skoku z oku z okna, wydaje mi się jest daleka droga. Jedyną rzeczą, którą wiemy, jest to, że tydzień wcześniej pacjent odczuwał niepokój. Zalecono mu środki uspokajające – dodaje prok. Dariusz Bebyn z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Przesłuchano lekarza prowadzącego i pielęgniarkę. Teraz śledczy czekają jeszcze na opinię z zakładu medycyny sądowej.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych? Myśli samobójcze

Każda z osób, która znajduje się w kryzysie, ma depresję, czy myśli samobójcze może zawsze skorzystać z bezpłatnej pomocy dyżurnych psychologów i innych specjalistów, którzy mogą pomóc wyjść z kryzysu.

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: telefon bezpłatny 800 70 2222 (Czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: tel. 116 111 (Czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: tel. 116 123 (Czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)
  • Niebieska linia - dla doświadczających przemocy: tel. 800 120 002 (bezpłatna, 24 godziny na dobę)
2025_02_04_Express Biedrzyckiej Tomasz Trela