stary fordon

i

Autor: Dawid Piątkowski

Dzieje się

Co dalej z zalanymi nabrzeżami Starego Fordonu? Byliśmy tam i mamy zdjęcia

2023-03-30 8:31

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, pod koniec lutego zalane zostały Nabrzeża Starego Fordonu. Niektóre elementy, takie jak umocnienia, kosze na śmieci znalazły się pod wodą. Poziom wody na Wiśle wzrósł i utrzymywał się przez dłuższy czas. W drugiej połowie marca pokazaliśmy wam, jak z nowo powstałego „brodziku” korzystają psy. Jak wygląda obecne sytuacja na Wiśle? Otóż – poprawia się. Szczegóły poniżej.

Wieczorem, 26 lutego na jednej z grup facebookowych pojawił się post. Jeden z bydgoszczan wrzucił zdjęcia zalanego nabrzeża w Starym Fordonie. Punkt znajduje się przy samym wyjeździe z Bydgoszczy, koło charakterystycznego, długiego mostu nad Wisłą.

Poziom wody wzrósł – to natomiast spowodowało, że nowo zrewitalizowany teren został częściowo zalany. Zobacz zdjęcia.

Widok na początku zaskoczył wielu mieszkańców, którzy przychodzili na spacer w nowo powstałe, zrewitalizowane miejsce. Niebawem spacerowicze przyzwyczaili się do małej powodzi. W marcu, gdy temperatura wzrosła, podest, który znalazł się pod wodą wykorzystały nawet pieski, taplając się niczym w brodziku.

M jak miłość. Iza zdradzi Marcina z Radkiem! Będzie rozwód Chodakowskich

Jak wygląda sytuacja obecnie? Sprawdziliśmy to. Woda zaczęła opadać, a zalane elementy z powrotem znalazły się na powierzchni i nie uległy zniszczeniu!

Przypomnijmy, że aktualnie trwają prace nad jednym z ostatnich etapów rewitalizacji Starego Fordonu. Drogowcy informują, że niebawem nad rzeką pojawią się ławki, place zabaw oraz nasadzona zostanie zieleń. Nabiera kształtu prawie kilometrowy odcinek nabrzeża Wisły między mostem a wałami wiślanymi. Cały zakres zadania wraz z ulicą Promenada zostały wykonane już w 65 %.