Fordon

i

Autor: UM Bydgoszcz

wokół nas

Stary Fordon walczy o nagrodę i czeka na głosy. Tu zagłosujesz na bydgoski projekt!

2024-04-18 14:53

Nabrzeże w Starym Fordonie walczy o tytuł „Modernizacji Roku & Budowa XXI wieku”. Jakiś czas temu przeszło gruntowną rewitalizację rynku, ulic, nabrzeży, terenów zielonych. Ponadto, w Starym Fordonie nie brakuje imprez okolicznościowych. Miasto zachęca, by oddawać głos na tętniące życiem Nabrzeże Wisły w konkursie. Pod spodem znajdziesz link, gdzie możesz zagłosować na projekt.

Trwa obecnie internetowe głosowanie, które rozpoczęło się 4 kwietnia. Projekt bydgoskiego kandydata, czyli „Rewitalizacja terenów nabrzeży Wisły w Starym Fordonie”, świetnie wypadł na starcie i zajmuje wysoką pozycję w wyścigu o nagrodę. Oddać głos można pod tym LINKIEM.

Jest to już 28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Niezależnie od wyniku głosowania, po rewitalizacji Stary Fordon już teraz stał się jednym z ulubionych miejsc rekreacji zarówno dla mieszkańców Bydgoszczy, jak i turystów.

W tym miesiącu, po zimowej przerwie, uruchomiona została tężnia przy ul. Targowisko. W rejonie ul. A. Frycza Modrzewskiego ustawiliśmy przenośne toalety schowane za estetycznym ogrodzeniem. Z początkiem maja br. ruszy fontanna na Rynku. Zakończona w ubiegłym roku rewitalizacja nabrzeży sprawiła, że Stary Fordon oferuje  znacznie więcej możliwości ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Pumptrack zlokalizowany jest w pobliżu nabrzeża po wschodniej stronie ul. A. Frycza-Modrzewskiego. W okolicach placu rowerowych akrobacji (bliżej Wisły) powstało boisko do siatkówki plażowej i ścieżka dydaktyczna. Po drugiej stronie ul. A. Frycza Modrzewskiego urządzono plac zabaw, skatepark i strefę fitness. Zamontowano też kilka ścianek wspinaczkowych dla dzieci. Na całym terenie ustawiono ławki, stojaki rowerowe i stylowe kosze na śmieci. Zamontowano monitoring oraz słupy oświetleniowe wyposażono w nowoczesne oświetlenie LED sterowane z wykorzystaniem zdalnego systemu zarządzania. Prace budowlane były prowadzone przez ponad 2 lata.

Bossowie w łańcuchach na glebie. Policja rozbiła samochodowy gang spod Warszawy!