Co tam się stało?

Tragedia na torach w Bydgoszczy. Nie żyje 15-letnia Emilia!

2024-04-22 14:51

Śmierć na torach w Bydgoszczy. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii przy ulicy Fordońskiej. W czwartek po południu pod tramwaj wpadła 15-letnia dziewczyna. Nie udało się jej uratować. Nastolatka miała zostać popchnięta pod nadjeżdżający tramwaj.

15-latka zginęła pod kołami tramwaju

Bydgoska policja ustala okoliczności tragicznego wypadku na przystanku Fordońska – Bałtycka. W czwartek około godz. 15.30 pod tramwaj, który jechał w stronę centrum, wpadła 15-letnia dziewczyna. Nie udało się jej uratować. Po wydobyciu nastolatki spod tramwaju, lekarz stwierdził zgon.

- 15-latka oczekując na tym przystanku tramwajowym, została potrącona przez nadjeżdżający tramwaj. W wyniku tego zdarzenia poniosła śmierć na miejscu. Teraz policjanci będą prowadzić czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia, a materiały sprawy trafią do sądu rodzinnego w Bydgoszczy - mówi kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Nieoficjalnie wiadomo, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Dziewczyna stała na przystanku z 15-letnim kolegą, który miał ją popchnąć na tory. Wypadek badają służby. Ich ustaleniami zajmie się sąd rodzinny.

Żałoba w bydgoskim liceum

Nauczyciele, uczniowie i rodzice są w szoku.

- Droga Społeczności Szkolna, z najgłębszym smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej i nagłej śmierci naszej koleżanki Emilki. Składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia na ręce najbliższych jej osób. Nasze serca łączą się z Wami w tych trudnych chwilach - czytamy w mediach społecznościowych VIII LO w Bydgoszczy.

Policja spotka się z mieszkańcami w Fordonie

Podczas spotkanie będzie mowa o bezpieczeństwie rowerzystów i pieszych. To między innymi po czwartkowym wypadku w Bydgoszczy. W ostatnim czasie w mieście doszło do czterech wypadków na torach, z czego trzy wydarzyły się w Fordonie. Komendant tamtejszego komisariatu zaprasza mieszkańców na debatę o bezpieczeństwie na drogach w tej części miasta.

Spotkanie odbędzie się we wtorek (23 kwietnia) o godz. 16.00 w sali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 2.

Policja i drogowcy tłumaczą pieszym, czym są przejścia sugerowane. W Bydgoszczy jest ich coraz więcej