Trening piłki nożnej bez wychodzenia z domu. Bydgoszczanie szykują transmisję online

2020-03-31 12:38

Wystarczy kilka metrów kwadratowych, by zorganizować trening piłki nożnej. Trenerzy z Bydgoszczy szykują specjalne szkolenia online.

Treningi online przygotowują trenerzy Juventus Academy Bydgoszcz, którzy przygotują model szkolenia w warunkach domowych z wykorzystaniem piłki i rzeczy użytku domowego. Wystarczy tylko kilka metrów przestrzeni.

Ćwiczenia będą przystępne dla dzieci w różnym wieku, a także dla rodziców, którzy będą mogli się sprawdzić. W czasie treningów pojawia się konkursy i zagadki, które sprawdzą wiedzę i umiejętności związane z piłką nożną. Treningi będą dostępne dla wszystkich.

- Ten trudny czas uniemożliwia nam trenowanie na boiskach. Chcielibyśmy umożliwić młodym piłkarzom wszystkich klubów trenowanie w warunkach domowych. W czasie treningu będziemy realizowali elementy techniczne z piłką oraz ćwiczenia koordynacyjne - mówi Łukasz Figurski, trener.

W tygodniu będą trzy treningi online. Pierwsze spotkanie 1 kwietnia o godz. 17.00 na fanpage klubu.

Organizatorzy informują, że do pierwszego treningu będą potrzebne cztery rolki papieru, cztery butelki z wodą i jeden długopis.