Wakacyjne połączenie kolejowe z Bydgoszczy. Za 47 zł pojedziemy do nadmorskiej miejscowości

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Wakacje

Wakacyjne połączenie kolejowe z Bydgoszczy. Za 47 zł pojedziemy do nadmorskiej miejscowości

2024-05-05 16:20

Od końca czerwca podróż z Bydgoszczy do Kołobrzegu i z powrotem będzie łatwiejsza dzięki nowemu połączeniu oferowanemu przez Polregio. Regularne kursy mają ruszyć 22 czerwca, co ogłosił wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Szczegóły poniżej.

Pociąg „Rybitwa” zapewni pasażerom komfortowe warunki podróży, w tym klimatyzację, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz dostęp do wi-fi. Cena biletu w obie strony ma wynieść zaledwie 47 złotych.

– Do 2026 roku mamy pozwolenie Urzędu Transportu Kolejowego na realizację połączenia z Bydgoszczy przez Władysławowo na Hel. Jednak w tym roku nie zamierzamy połączenia uruchamiać. Wpływ mają na to kwestie techniczne. Na odcinku od Gdyni na Hel jest bardzo „ciasno”. W tej sytuacji nie bylibyśmy w stanie zaproponować naszym pasażerom atrakcyjnego rozkładu na tej trasie – informuje Joanna Parzniewska, rzecznik spółki Arriva, cytowana przez Bydgoszcz Informuje.

Podróż z Torunia do Kołobrzegu ma trwać około 5 godzin, a z Bydgoszczy do Kołobrzegu - 4 godziny i 25 minut. Pociąg będzie zatrzymywał się także w Nakle nad Notecią, Pile, Jastrowiu, Szczecinku, Białogardzie i Karlinie.

Zagrali kilka postaci w tej samej produkcji. Producenci myśleli, że nikt nie zauważy?

III Akademicki Jarmark Wielkanocny przyciągnął tłumy