Wymiana roślin

i

Autor: Dawid Olszewski

Do biblioteki nie tylko po książki

Bydgoszczanie dzielą się kwiatami. Trwa akcja w bibliotece

2024-04-25 8:22

Z bydgoskiej biblioteki można wyjść nie tylko z książką. Można też dostać roślinę i to zupełnie za darmo. W Bydgoszczy trwa akcja wymiany roślin. To propozycja dla mieszkańców, którzy mają za dużo kwiatów, marzą o nowych odmianach, a może z jakimiś nie nadają na wspólnych falach.

Bydgoszczanie dzielą się kwiatami

Mały ogródek wyrósł w bydgoskiej bibliotece. Trwa akcja wymiany roślin. Mieszkańcy mogą przynieść swoje okazy, a inne zabrać do domu. To propozycja dla tych, którzy mają u siebie za dużo kwiatków na parapecie albo potrzebują czegoś zielonego na ogrodową rabatkę.

- Każdego dnia dokładamy kolejne rośliny. Staramy się, by każdy znalazł coś nowego. Kilkanaście osób dziennie jest zainteresowanych wymianą kwiatów i z każdym dniem coraz więcej osób przychodzi i dopytuje - mówi Katarzyna Paczewska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. - Przede wszystkim zależy nam na tym, by kwiaty nie trafiały na śmietnik – dodaje.

Różne gatunki roślin w bibliotece

Wielu pracowników biblioteki to pasjonaci kwiatów, więc wszystkie okazy są pod dobrą opieką. Można tu znaleźć różne okazy i wielkości.

- Te duże rośliny od razu cieszą się zainteresowaniem i znikają. Wszystkie koleżanki zaangażowane w akcję bardzo lubią rośliny. Każda z nas ma jakąś specjalizację. Ja uwielbiam sukulenty i kaktusy, koleżanka lubi kwitnące, domowe roślinki, a szefowa lubi kaktusy - przyznaje Paczewska.

Akcja potrwa do soboty, ale kwiaty można przynosić do biblioteki w inne dni.

Wiosenny spacer po bydgoskim Ogrodzie Botanicznym UKW