moda

Bydgoscy studenci zaprojektowali lekarskie kitle. Są odważne, skąpe, kolorowe. Ludzie mówią, że odstraszające [GALERIA]

2024-07-28 15:38

Pokaz odzieży medycznej zaprojektowanej przez studentów Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej dla jej przyszłych studentów medycyny oglądały tłumy. Młodzi modele przechadzali się na Wyspie Młyńskiej w odważnych, barwnych i ciekawych strojach. Zbierali oklaski od kolegów i wykładowców. W sieci projekty kitli i innych ubrań dla medyków dostają skrajnie inne opinie. Jedni gratulują, a jedni... sugerują, że kitle odstraszają do tego stopnia, że dzięki nim kolejki do lekarzy mogłyby się zmniejszyć. Zobacz galerię zdjęć!

To kitle i odzież medyczna przyszłości? Bydgoscy studenci zaprojektowali takie stroje

Lekarka w szerokich jeansach i w skąpej bluzeczce przypominającej bardziej stanik oraz narzuconej na nią szerokiej kurtce? A może pielęgniarz w szerokiej koszulce z wielkimi kieszeniami oraz w spodniach przypominających robocze albo w t-shircie z kolorowymi wstawkami zrobionymi na drutach? Salowy w krótkich spodenkach czy może medyk w pomarańczowych leginsach, długich, pomarańczowych rękawiczkach, kapturze i bluzce, z której na małych pacjentów patrzą żabie oczy i wystaje długi jęzor-krawat? Mało? To spójrzcie na czarny kitel - długą koszulkę z mrocznym naszyciem układającym się w nogi pająka, spod której wystaje pasiasty sweter.

Kto powiedział, że lekarskie kitle i inne ubrania dla ludzi pracujących w lecznicach muszą być białe, idealnie skrojone, z kołnierzykiem i zaprasowaniami w kant, nudne? Na pewno nie są takie, kiedy za ich projektowanie biorą się bydgoscy studenci wzornictwa.

Pokaz odzieży medycznej na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

12 lipca na Wyspie Młyńskiej odbył się pokaz mody w ramach wystawy końcoworocznej Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Młodzi modele i modelki zbierali gromkie brawa od tłumu widzów: wykładowców, bliskich i przyjaciół z uczelni. To kolekcje  autorstwa studentów Wzornictwa Politechniki Bydgoskiej powstałe na zajęciach u mgr Sary Betkier i mgr Nataszy Cazac.

Internauci oceniają projekty studentów Politechniki Bydgoskiej: Kto chciałby w takich chodzić?

Kiedy bydgoska uczelnia pochwaliła się relacją z tego wydarzenia na Facebooku, pisząc, że to odzież medyczna zaprojektowana dla jej przyszłych studentów medycyny, niektórzy internauci zaczęli rzucać niewyszukanymi komentarzami. 

- Kto chciałby w takich chodzić? - pyta internauta.

- Odstraszają, ale to dobrze, może dzięki temu zmniejszyłyby się kolejki do lekarzy - drwi inny. 

FB SE: Biegły o domniemanej śmierci Jacka Jaworka. Zaskakujące słowa! "Pierwszy raz się z tym spotykam"

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?