
Kobieta z walizką
Była legendarną postacią w Bydgoszczy. Od lat przemierzała ulice naszego miasta, często z chustą na głowie, wędrując z dużą walizką na kółkach. Co było w środku? Tego nie wie nikt. „Kobietę z walizką” znali nie tylko bydgoszczanie, ale również turyści z innych miast, których zaczepiła prosząc o parę złotych – tłumacząc, że brakuje jej na bilet na pociąg. Kobieta zyskała wielu fanów w internecie. Jej osobie poświęcone zostały fanpage’e na Facebooku. Niektórzy pisali nawet o niej wiersze. Jak udało się ustalić dziennikarzom Gazety Wyborczej – kobieta prawdopodobnie, w tragicznych okolicznościach straciła rodzinę. Traumatyczne wydarzenia pchnęły ją do wędrówek po ulicach Bydgoszczy. Kobieta zmarła w połowie listopada 2019 roku w w domu opieki społecznej. Dopiero po śmierci poznaliśmy jej imię – Jadwiga.

Ewa Stąporek-Pospiech
Przez 30 lat sprawowała funkcję dyrektora Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, była pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam. Powołała również Towarzystwo Mozartowskie. Ewa Stąporek-Pospiech otrzymała na przestrzeni lat szereg nagród i odznaczeń, w tym Srebrny Krzyż Zasługi. Zmarła we wrześniu 2020 roku w wieku 74 lat.

Jan Kulczyk
Nazywany często najbogatszym Polakiem. Jan Kulczyk swoją młodość również spędził w grodzie nad Brdą. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Był właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Zmarł w Wiedniu w 2015 roku w wyniku komplikacji podczas zabiegu kardiologicznego.

Zenon Begier
Jeden z najlepszych dyskoboli w kraju i Europie. W latach sześćdziesiątych startował w barwach bydgoskiego Zawiszy, a swoją karierę rozpocząć w Warcie Poznań. Startował dwukrotnie w igrzyskach olimpijskich. W Rzymie (1960) był czternasty, a w Tokio (1964) z wynikiem 57,06 m zajął szóste miejsce. Zenon Begier był dwukrotnym mistrzem Polski: w 1967 i następnie w 1970 roku. Jego życiowy rekord, który pobił w 1968 wyniósł 60,50 m. Zmarł w lipcu 2019 roku. Został pochowany na Cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Bydgoszczy.

Felicja Gwincińska
Polska działaczka samorządowa i społeczna, nauczycielka. W latach 1986–1989 Felicja Gwincińska pełniła funkcję wicewojewody bydgoskiego. Została oznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy samorządowej. W 2001 roku została wyróżniona tytułem Bydgoszczanina Roku, a w 2013 roku - tytułem honorowej obywatelki Bydgoszczy. Felicja Gwincińska zmarła w 2013 roku wskutek choroby nowotworowej.

Zdzisław Cisowski
W latach 1994-98 był bydgoskim radnym, a w 2017 roku został nagrodzony przez IPN nagrodą „Świadek Historii”. Zdzisław Cisowski był Prezesem Stowarzyszenia Pomoc Charytatywna "Wschód", a także jednym z pierwszych organizatorów uroczystości upamiętniających wydarzenia Bydgoskiego Listopada 1956. Zasłynął jako inicjator i współorganizator Bydgoskich Dni Kresowych. Zdzisław Cisowski zmarł w październiku 2020 roku w wieku 62 lat.