Tymi programami TV żyła kiedyś cała Polska - czy je jeszcze pamiętasz?
Moment Prawdy
Program ze Zbigniewem Hajzerem w roli prowadzącego emitowany był na Polsacie w latach 2009-2010. Każdy uczestnik tuż przed programem podpinany był do wykrywacza kłamstw, następnie zadawano mu setki pytań dotyczących życia osobistego, seksualnego, poglądów, a także sekretów. Do programu wybierano natomiast zaledwie kilkadziesiąt z nich. W każdej rundzie na tablicy kolejno wyświetlane były wybrane przez producentów pytania, a zawodnik musiał odpowiedzieć, czy odpowiedź na nie brzmi „Tak”, czy „Nie”. Jeśli gracz nie odpowiedział zgodnie z prawdą – odpadał. Po każdej rundzie suma pieniędzy do wygrania rosła, jednak pytania były coraz trudniejsze i coraz to bardziej osobiste (np. o liczbę partnerów seksualnych, o to czy zdradził kiedyś żonę, czy skrycie nienawidzi swoich rodziców). Zawodnik mógł wycofać się z gry w każdej chwili.
Najsłabsze Ogniwo
W studiu znajdowało się 8 zawodników – mimo że wcześniej nie widzieli się na oczy, musieli ze sobą zgodnie współpracować, by zgarnąć do puli jak najwięcej pieniędzy. Każdy z zawodników kolejno odpowiadał na pytania, a za każdą poprawną odpowiedź przyznawana była odpowiednia kwota. Zawodnicy tworzyli łańcuch poprawnych odpowiedzi. Jeśli jednak, któryś z nich źle odpowiedział na pytanie – musieli zaczynać od nowa, a „niezabankowane” pieniądze przepadały. Po każdej rundzie uczestnicy wybierali najsłabszego zawodnika, który otrzymywał miano „najsłabszego ogniwa” i został wyrzucany ze studia. Na każdym etapie programu graczy było coraz mniej, a w efekcie zostawał tylko jeden, który zgarniał wszystko. Przed uczestnikami postawiono nie lada wyzwanie – mianowicie prowadzącą program – Kazimierę Szczukę, która bez żadnych pohamowań komentowała graczy i mieszała ich z błotem. Program „Najsłabsze Ogniwo” emitowany był na TVN-nie od 2004 do 2006 roku.
Gwiazdy Tańczą na Lodzie
Taneczny program emitowany był w każdy piątek na antenie Telewizji Polskiej w latach 2007-2008. W programie wystąpiły takie gwiazdy jak: Przemysław Saleta, Katarzyna Zielińska, Gosia Andrzejewicz czy Rafał Mroczek. Uczestnicy ubierali łyżwy i tańczyli na lodowisku. Następnie oceniani byli przez jury, które w każdej edycji ulegało lekkiej zmianie. Jedynym wyjątkiem była Doda, która zasiadała na fotelu jurorskim we wszystkich odsłonach programu. To kłótnie ciętej jurorki i prowadzącej show – Justyny Steczkowskiej najbardziej przykuwały uwagę widzów. Słowne potyczki piosenkarek do dziś oglądane są przez internautów na YouTubie.
Tylko Nas Dwoje
To kolejny program, w którym mogliśmy zobaczyć Dodę w roli jurorki. Muzyczne show prowadziła Kasia Cichopek i Mariusz Kałamaga. W jury zasiadali natomiast: Tomasz Karolak, Irena Santor i wyżej wspomniana kontrowersyjna piosenkarka. Zasady show były proste – znani i lubiani aktorzy byli łączeni w pary z muzykami i musieli odśpiewywać przed widzami duety. Następnie w wyniku głosowania widzów, a także na podstawie punktów jurorskich, w każdym odcinku eliminowana była jedna para. Program doczekał się tylko jednej edycji w 2010 roku.
Awantura o kasę
Teleturniej emitowany od 2002 do 2005 roku. Uczestnicy podzieleni byli na drużyny: zielonych, niebieskich, żółtych, a także mistrzów (czyli tych, którzy wygrali w poprzednim odcinku). Gracze oprócz odpowiadania na zadane pytania musieli się licytować oraz negocjować. Program prowadził Krzysztof Ibisz.
Kłamczuch
Program z pozoru identyczny, jak każdy inny. Uczestnicy odpowiadają na pytania i zdobywają pieniądze. Z tą małą różnicą, że jeden z graczy znał odpowiedzi na wszystkie pytania i celowo oszukiwał. Był on tytułowym „kłamczuchem”. Po każdej rundzie uczestnicy „odstrzeliwali” jednego z graczy, którego podejrzewali o bycie oszustem. Teleturniej emitowany był w latach 2008-2009.
Jak oni śpiewają
Program muzyczny emitowany na Polsacie w latach 2007-2009. W programie brali udział znani aktorzy, którzy w ramach show, każdego sobotniego wieczora występowali w roli wokalistów. Następnie oceniani byli przez jury: Edytę Górniak, Rudiego Schuberta, Elżbietę Zapendowską i dodatkowego, czwartego jurora specjalnego. Zmieniał się on co tydzień. W pierwszych edycjach była to zawsze osoba, która odpadła na początku danego odcinka (werdykt widzów ogłaszany był w programie na początku każdego odcinka, a nie tak jak we wszystkich innych programach – na końcu). Zwycięzca programu oprócz statuetki miał okazję wydać własną płytę.
Gra w ciemno
Znany i lubiany teleturniej emitowany był na antenie Polsatu w latach 2005-2007. W każdym odcinku kolejno wstępowało dwóch uczestników, którzy mieli za zadanie wybrać koperty, na których widniały poszczególne liczby. Jakie sumy ukryte były w kopertach? - to wiedzieli tylko widzowie, a także prowadzący program – Krzysztof Ibisz. Na początku uczestnicy odpowiadali na pytania prowadzącego, dzięki czemu mogli zachować kopertę lub (w przypadku gdy odpowiedzieli źle) musieli włożyć ją do niszczarki. Następnie rozpoczynała się licytacja o koperty. Uczestnik mógł je zachować (lecz nie wiedział jaką sumę one kryją) lub odsprzedać je Ibiszowi. Dodatkowym utrudnieniem było to, że niektóre z kopert zawierały sumy minusowe np. -50%, -100%.