Piknik dla dobrych psów i dobrych ludzi. To pomysł bydgoskiego schroniska

i

Autor: Marta Jagła

wydarzenia

Piknik dla dobrych psów i dobrych ludzi. To pomysł bydgoskiego schroniska

2024-05-22 19:52

Psy, które mają już dom, a także te, które wciąż czekają na nowego opiekuna będą głównymi gośćmi pikniku w Myślęcinku. Zapraszają na niego bydgoskie Schronisko dla Zwierząt i OTOZ Animals. 26 maja warto zjawić się tam z koszem piknikowym.

Piknik Dobrych Psów i Ludzi to wydarzenie organizowane przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy (przy wsparciu kujawsko-pomorskiego OTOZ Animals) dla opiekunów psów adoptowanych z bydgoskiego schroniska oraz dla piesków, które czekają jeszcze w schronisku na nowy dom i kochających ludzi. Podczas pikniku będzie okazja, aby się z nimi zapoznać.

- Zaproszeni są wszyscy opiekunowie psów ze swoimi czworonogami. Psy domowe, schroniskowe, rasowe, byle grzeczne i tolerujące inne psy i ludzi. Zaproszeni są w szczególności spacerowicze i wolontariusze z naszymi, schroniskowymi psami, właściciele psów adoptowanych ze swoimi pieskami (na smyczach). Wszyscy kochający zwierzęta. Szczególnie nasi spacerowicze – informują organizatorzy.

W programie wydarzenia są:

  • prezentacja psów schroniskowych z elementami pokazu wolontariatu schroniska ”LIRA” – Pozytywnego Szkolenia Psów Schroniskowych,
  • pokaz wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej Osielsko,
  • darmowe pomiary ciśnienia krwi,
  • pokaz resuscytacji przy użyciu fantomu,
  • nauka resuscytacji,
  • stoisko zoofizjoterapii,
  • psi fryzjer – pokaz,
  • zabawy.

Piknik odbędzie się 26 maja i będzie trwał od godziny 10 do 15 na polanie Różopole. Organizatorzy proszą, żeby nie zabierać na piknik psów agresywnych, zagrażających bezpieczeństwu pozostałych uczestników wydarzenia. Wszyscy uczestnicy muszą zabrać ze sobą aktualny dowód szczepienia psa przeciw wściekliźnie i torebki do sprzątania psich odchodów. Jedzenie piknikowe należy zabezpieczyć w zamykanych koszach piknikowych.

Rzeźby balansujące nad miastem. Nietypowa wystawa w Bydgoszczy