W sobotę (30 grudnia) około 22:00 policjanci z bydgoskiego Śródmieścia otrzymali zgłoszenie od przerażonej kobiety, że jej mąż znajduje się w rejonie ulicy Artyleryjskiej a Zaświat z zamiarem rzucenia się pod pociąg. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol, pozostając przez cały czas w kontakcie telefonicznym ze zgłaszającą, gdyż z uwagi na rozległość terenu oraz porę nie można było określić, gdzie dokładnie mężczyzna może się znajdować.
Determinacja policjantów oraz informacje zgłaszającej pozwoliły określić jego położenie. Patol ze Śródmieścia, wspomagany przez kolegów z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, odnalazł, leżącego na torach kolejowych w okolicy wiaduktu w Myślęcinku, mężczyznę. Ten trzymał się kurczowo szyny kolejowej i nie chciał zejść z torów. Widząc w oddali światła nadjeżdżającego pociągu towarowego policjanci chwycili mężczyznę i ściągnęli z torów w bezpieczne miejsce, udaremniając tym samym jego próbę samobójczą i udzielając niezbędnej pomocy.
O powyższej sytuacji poinformowali dyżurnego śródmiejskiego komisariatu, który skierował na miejsce zespół ratownictwa medycznego.
Bydgoszczanin został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.
Po raz kolejny determinacja, zaangażowanie i szybka reakcja bydgoskich policjantów doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Informacja prasowa
Gdzie szukać pomocy
- 116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00