Jak dobrze pamiętasz kultowe teksy ze Shreka? Rozwiąż QUIZ i sprawdź czy uda ci się uzupełnić dialogi

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Pamiętasz najlepsze teksty Shreka i Osła? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, czy uda ci się uzupełnić znane dialogi

2024-07-23 7:52

Premiera „Shreka” w 2001 roku była przełomem w historii animacji. Po raz pierwszy wprowadzono humor przeznaczony specjalnie dla dorosłych widzów, którzy przychodząc do kina ze swoimi dziećmi, bawili się równie dobrze, co one. Jak dobrze pamiętasz kultowe dialogi ze „Shreka”? Sprawdź swoją wiedzę, rozwiązując nasz quiz!

W 2001 roku studio DreamWorks wydało swoją pierwszą przełomową animację, tuż po "Mrówce Zet". Produkcja o przygodach zielonego ogra i gadającego osła przyciągnęła tak sporą widownię, że już trzy lata później doczekała się pierwszej kontynuacji. Łącznie studio wyprodukowało cztery części „Shreka”.

Każda z nich wyróżniała się przede wszystkim tym, że łączyła w sobie zarówno humor dziecięcy, jak i ten skierowany do widowni dorosłej. Wielu recenzentów uważa, że polski dubbing Shreka, ze Zbigniewem Zamachowskim i Jerzym Stuhrem w rolach głównych, jest znacznie lepszy od wersji oryginalnej z Eddiem Murphym i Cameron Diaz.

To głównie za sprawą Bartosza Wierzbięty, polskiego reżysera dubbingowego, tłumacza i scenarzysty. Nie tylko dokonał on przekładu dialogów z angielskiego na polski, ale również dostosował scenariusz do polskiej rzeczywistości.

Jak dobrze pamiętasz kultowe teksty z polskiej wersji dubbingowej „Shreka”? Spróbuj swoich sił w naszym quizie!

Jak dobrze znasz kultowe teksty ze Shreka? To najśmieszniejsze dialogi z polskiej wersji dubbingowej

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat Osła, który padł na samym początku pierwszej części filmu. „Musimy się lepiej poznać, zaprzyjaźnić,…”
Lewandowski w niebezpieczeństwie. Mógł sobie zrobić wielką krzywdę
Listen on Spreaker.