żołnierz

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

„Trenuj z wojskiem w ferie”. Rusza druga edycja projektu

2022-12-20 10:12

W poniedziałek (19 grudnia) o godz. 8.30 w siedzibie MON w Warszawie, Mariusz Błaszczak, wicepremier - minister obrony narodowej poinformował o drugiej edycji projektu „Trenuj z wojskiem w ferie”.

Druga edycja projektu „Trenuj z wojskiem (w ferie) odbędzie się również w Bydgoszczy w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej. Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców miasta i regionu. U logistyków będziecie mogli szkolić się w dwóch terminach: 4.02.2023 r. i 11.02.2023 r.

Podczas udziału w projekcie będzie można nauczyć się podstaw bezpiecznego posługiwania się bronią oraz przećwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego uczestnicy dowiedzą się jak zachowywać się w razie ogłoszenia alarmu oraz jak szybko i sprawnie, a przede wszystkim prawidłowo założyć maskę przeciwgazową, nauczą się zasad przetrwania w trudnych warunkach i metod survivalu.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.

Telefon kontaktowy do zgłoszenia chęci udziału w projekcie: 261 411 624, 261 411 217.

E-mail: [email protected]

H. KOWALCZYK: CENY ŻYWNOŚCI W PRZYSZŁYM ROKU NIE BĘDĄ JUŻ TAK SZYBKO ROSŁY

Projekt „Trenuj z wojskiem” jest proobronną i prospołeczną inicjatywą MON i Wojska Polskiego. To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne w obszarze bezpieczeństwai obronności. Druga edycja projektu „Trenuj z wojskiem (w ferie)” będzie trwała 7 tygodni – w styczniu i w lutym (14 stycznia - 25 lutego). Terminy szkoleń są dopasowane do terminów ferii w danym województwie. W każdym województwie min. jedna jednostka wojskowa będzie brała udział w projekcie. W sumie zaangażowanych jest 31 jednostek wojsk operacyjnych i WOT.

W soboty jednostki wojskowe będą organizować 8 godzinne - bezpłatne szkolenie. Wojskowi instruktorzy nauczą posługiwać się bronią, pokażą jak zakładać maskę, przekażą podstawy przetrwania (SERE) oraz techniki walki w bliskim kontakcie, będzie można dowiedzieć się jak się bronić i gdzie się schronić w razie ataku, alarmu lub kryzysu. W nowej edycji rozszerzony został limit wieku uczestnictwa od 15 do 65 lat (nieletni za zgodą rodzica/opiekuna).

Dopuszczone zostały zorganizowane grupy harcerzy i strzelców. Obowiązuje bardzo prosty sposób zgłoszenia – e-mail, telefon, socialmedia, osobiście. Wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i dane kontaktowe. Uczestnicy mają zapewnione ubezpieczenie i wyżywienie. I edycja trwała przez 2 miesiące (październik-listopad). Udało się przeszkolić 4 tys. ludzi. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem społecznym i medialnym.

Informacja prasowa