Pan Samochodzik. Jak dobrze znasz książki Nienackiego i serial z PRL-u? Już 7/10 to niezły wynik!

i

Autor: „Samochodzik i templariusze”,„Pan Samochodzik i templariusze”/screen

QUIZ

Pan Samochodzik. Jak dobrze znasz książki Nienackiego i serial z PRL-u? Już 8/11 to niezły wynik!

2024-07-19 15:10

Film „Pan Samochodzik i templariusze” budzi emocje wśród miłośników książek Zbigniewa Nienackiego, ale i fanów serialu z lat 70. ze Stanisławem Mikulskim w roli Tomasza. Po ponad 50 latach reżyser Antoni Nykowski odświeżył opowieść. W tej nowej, filmowej postaci kobiece mają więcej do powiedzenia, zdecydowanie inny jest też m.in. pojazd głównego bohatera. Wróciliśmy do książek i starego serialu, żeby przygotować dla Was quiz. Prawidłowo na te pytania odpowiedzą wyłącznie prawdziwi wielbiciele przygód Pana Samochodzika.

O czym jest książka Pan Samochodzik i templariusze?

Pan Samochodzik i templariusze to jedna z najsłynniejszych książek z serii Zbigniewa Nienackiego. Jest to trzecia część cyklu, która łączy w sobie elementy powieści detektywistycznej, historycznej oraz przygodowej. Opowiada o poszukiwaniach skarbu templariuszy przez głównego bohatera, Pana Samochodzika, i grupę młodych harcerzy.

Fabuła książki rozpoczyna się, gdy Pan Samochodzik, historyk sztuki i detektyw-amator, dowiaduje się o istnieniu skarbu templariuszy ukrytego gdzieś na terenie Polski. Wyrusza na poszukiwania, mając do dyspozycji swój niezwykły samochód-amfibię, który może poruszać się zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Samochód ten jest nie tylko środkiem transportu, ale również magazynem różnych przydatnych urządzeń i narzędzi.

W trakcie poszukiwań Pan Samochodzik napotyka różne przeszkody i przeciwników, którzy również chcą odnaleźć skarb templariuszy. Wśród nich znajduje się tajemniczy i niebezpieczny rywal, zwany Czarnym Rycerzem. W poszukiwaniach pomagają mu także młodzi harcerze, którzy stają się jego nieocenionymi współpracownikami.

Książka pełna jest zagadek, tajemnic i historycznych odniesień. Pan Samochodzik i jego towarzysze muszą rozwiązywać skomplikowane łamigłówki, badać stare dokumenty i podążać śladami templariuszy, aby odnaleźć ukryty skarb. Przygody, które przeżywają, są nie tylko emocjonujące, ale również edukacyjne, ponieważ przybliżają czytelnikom historię i kulturę średniowiecznej Europy oraz zakonu templariuszy.

Rozwiążcie quiz o przygodach Pana Samochodzika

Lubicie zagadki i wyzwania, jak Tomasz? W naszym quizie znajdziecie odniesienia i do książki, i do serialu popularnego w PRL-u i do najnowszego filmu o przygodach Pana Samochodzika. Dobrej zabawy!

Pan Samochodzik i templariusze. Co pamiętasz z serialu z lat 70. i z książki Zbigniewa Nienackiego?

Pytanie 1 z 11
Jak Tomasz, bohater książek Zbigniewa Nienackiego, określał swój samochód?
Tak zmienił się Stary Rynek w Bydgoszczy