Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 trwa już od 16 maja 2022 roku. Do 20 czerwca uczniowie mogli składać wnioski o przyjęcie do swojego wymarzonego liceum czy technikum. 1 lipca otrzymali natomiast wyniki egzaminów ósmoklasisty.
19 lipca ogłoszona została lista osób zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych. W Bydgoszczy jest to 15 liceów ogólnokształcących, 13 techników i 13 branżowych szkół I stopnia. Jak się okazuje - 384 kandydatów nie zakwalifikowało się do wybranej placówki. Na tych uczniów czekać będzie rekrutacja uzupełniająca.
Rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych: od kiedy do kiedy?
Do 25 lipca przyszli uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do wybranej placówki musieli potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły. Co z tymi, którzy się nie zakwalifikowali?
Jak informuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy – rekrutacja uzupełniająca ruszyła 25 lipca i potrwa do 1 sierpnia.
- W tym czasie ci uczniowie, którzy nie dostali się do wybranej szkoły będą mogli złożyć nowy wniosek do tych szkół, w których jeszcze te wolne miejsca będą – informuje Beata Błaszczyk, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. - Lista tych placówek ogłoszona jest na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Jak informuje miasto - na osoby, którym nie udało zakwalifikować się do wybranej placówki czeka jeszcze ponad 540 wolnych miejsc w innych bydgoskich szkołach. Wraz z miejscami „uwolnionymi” przez osoby, które nie dokonały potwierdzenia woli łącznie jest do dyspozycji 820 miejsc.
- Uczniowie, którzy do tej pory nie zakwalifikowali się do żadnej ze szkół, mogą składać wnioski do tych placówek, które dysponują wolnymi miejscami - informuje miasto. - O przyjęciu decyduje dyrektor szkoły. Zasady rekrutacji uzupełniającej pozostają takie same, jak poprzednio (o przyjęciu decyduje liczba punktów). Jedyną różnicę stanowi forma rekrutacji – nie elektroniczna, lecz tradycyjna.
Wolne miejsca są jeszcze m. in. w:
- I Liceum Ogólnokształcącym (10)
- II Liceum Ogólnokształcącym (14)
- III Liceum Ogólnokształcącym (11)
- IV Liceum Ogólnokształcącym (9)
- V Liceum Ogólnokształcącym (6)
- VI Liceum Ogólnokształcącym (11)
- VII Liceum Ogólnokształcącym (10)
- VIII Liceum Ogólnokształcącym (13)
- IX Liceum Ogólnokształcącym (9)
- XI Liceum Ogólnokształcącym (20)
- XII Liceum Ogólnokształcącym (2+nowy oddział)
- XIII Liceum Ogólnokształcącym (15)
- XV Liceum Ogólnokształcącym (najwięcej, w tym nowy oddział)
- XVII Liceum Ogólnokształcącym (3)
Oraz w technikach i szkołach branżowych m.in.:
- Technikum Budowanym
- Drzewnym
- Elektroniku
- Mechaniku nr 1 i 2
Pełną listę szkół, które dysponują wolnymi miejscami znajdziecie tutaj.