Życzenia Wielkanocne. O tych rzeczach warto pamiętać!
W 2025 roku Wielkanoc przypadnie na drugą połowę kwietnia. Wielki Piątek obchodzony będzie 18 kwietnia, dzień później – 19 kwietnia – przypada Wielka Sobota. Niedziela Wielkanocna, najważniejsze święto w kalendarzu chrześcijańskim, wypada 20 kwietnia. Dzień później 21 kwietnia, świętować będziemy Poniedziałek Wielkanocny, znany również jako Śmigus-Dyngus. To czas rodzinnych spotkań, tradycji i radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.
W tym wyjątkowym okresie warto otoczyć myślami naszych bliskich. Tradycją Wielkanocy jest składanie serdecznych życzeń – zarówno tym, z którymi spędzimy świąteczne chwile przy wspólnym stole, jak i tym, którzy będą daleko, ale pozostają bliscy naszym sercom. To piękny sposób, by wyrazić pamięć, wdzięczność i ciepłe uczucia.
Wówczas życzenia składamy im telefonicznie, smsowo lub za pomocą wiadomości tekstowej przez komunikatory typu messenger, whats app. Nie zawsze umiemy jednak ubrać w słowa to, co chcemy im przekazać. Wówczas warto sięgnąć po gotowe życzenia w formie interaktywnych kartek.
Kartki z życzeniami to nie wszystko! Pamiętaj o jednej rzeczy
Laurki z gotowymi życzeniami znajdziesz w naszej galerii. Możesz pobrać je za darmo i przesłać swoim bliskim w okresie Świąt Wielkiej Nocy. Warto jednak zaznaczyć, że specjaliści od etykiety krytykują ten sposób składania życzeń. Adresat nie poczuje się wyjątkowo i będzie wiedział, że jest jedną z wielu osób na liście w naszym telefonie, do których trafiły te życzenia.
Warto więc dodać coś od siebie. Przesyłając gotową kartkę dopiszmy pod nią krótkie życzenia zwracając się personalnie do adresata. Wystarczy zwrot „Aniu! Wesołych Świąt Wielkanocnych!”, „Wszystkiego dobrego na Święta Tomku!”, a życzenia nie będą wyglądały na wygenerowane automatycznie. Tym samym sprawimy naszym bliskim większą radość.
Kiedy wysyłać gotowe kartki świąteczne na telefon?
Eksperci od savoir vivre przypominają także o tym, by życzeń wielkanocnych nie wysyłać w niedzielę rano. Choć zgodnie z tradycją katolicką to właśnie w tym czasie Chrystus Zmartwychwstał, może być to nieodpowiedni moment na życzenia.
Zakłócimy wówczas śniadanie wielkanocne naszym bliskim. Zamiast spędzić ten czas przy stole z domownikami, będą zajęci telefonem komórkowym i odpisywaniem na nasze życzenia. Życzenia powinniśmy wysłać więc po południu lub dzień wcześniej – w Wielką Sobotę.
