mat. policji

i

Autor: mat. policji

wydarzenia

Zaginął 7 lat temu na rodzinnych wakacjach. Odnalazł się po latach we Francji. To już dorosły człowiek!

2024-07-21 17:26

11-letni Alex Batty z Wielkiej Brytanii zniknął podczas rodzinnych, zagranicznych wakacji w 2017 roku. Zdesperowana rodzina rozpoczęła poszukiwania, a sprawę zaginięcia relacjonowały media na całym kontynencie. Pomimo długotrwałych wysiłków i rozgłosu, Alex pozostał nie odnaleziony... aż do zeszłego roku! Francuska prokuratura poinformowała 14 grudnia 2013 r., że Batty został odnaleziony w mieście Revel. W tym roku chłopak kończy 18 lat. Szczegóły poniżej.

18-latek został zidentyfikowany przez kierowcę tira. To zaginiony 7 lat temu chłopiec

Francuska prokuratura przekazała zaskakujące wieści w sprawie zaginięcia Alexa Battiego 14 grudnia 2023 roku. Prawie 18-letni mężczyzna został przez przypadek zidentyfikowany przez kierowcę we francuskim mieście Revel. Miał ze sobą plecak i zdradził kim jest kierującemu, który postanowił go podwieźć.

11-letni Alex zaginął na wakacjach w Hiszpanii tuż przed powrotem do domu

Alex zaginął w 2017 roku podczas rodzinnych wakacji w Hiszpanii. Miał wtedy 11 lat. Po raz ostatni widziano go 8 października w porcie w Maladze, tuż przed planowanym powrotem do Wielkiej Brytanii. Podróżował wraz z mamą i dziadkiem. O zaginięciu chłopca rozpisywały się media na całym świecie. Sprawa od razu nabrała rozgłosu ze względu na fakt, iż matka chłopca nie była jego opiekunką prawną.

Opiekunka prawna - Susan Caruana, a także babcia Battiego czekały na niego w rodzinnym mieście Greater Manchester. To one zgłosiły zaginięcie 11-latka.

Sprawę zaginięcia chłopca relacjonowały media w całej Europie

Przez wiele lat Alexa szukała babcia. Jej zdaniem chłopca uprowadziła matka z dziadkiem, którzy zabrali go na wakacje do Hiszpanii. Jak informowała dziennikarzy w wywiadzie dla BBC – miała podejrzenia, że członkowie rodziny ukryli go w „duchowej wspólnocie” w Maroku. Już wcześniej zaznaczali, że nie życzą sobie, by chłopiec uczęszczał do szkoły i oboje chcieli prowadzić „alternatywne” życie.

Co się działo z chłopcem przez te lata? Zaginiony zwierzył się kierowcy ciężarówki

Jak się okazało – obawy babci nie były wyssane z palca! W grudniu 2023 roku nieznany kierowca we Francji podwiózł „na stopa” podróżującego mężczyznę z plecakiem. Podczas trasy dowiedział się, że młody mężczyzna nazywa się Alex Batty i od lat podróżuje z miejsca na miejsce. Jego ostatnim miejscem pobytu były odległe doliny Pirenejów. Wcześniej mieszkał w czymś w rodzaju komuny.

- Nie był tam pod żadnym przymusem. Powiedział jednak, że jego matka jest dla niego trochę dziwna i stwierdził, że nie chce takiego życia i chce iść własną drogą. Dlatego zdecydował się odejść - powiedział BBC Remi Buhagiar z gazety "La Depeche", cytowany przez O2.

Młody mężczyzna wybierał się do ambasady w dużym mieście we Francji, by uzyskać pomoc. Kierowca, który poznał historię zaginionego 6 lat wcześniej 11-latka, postanowił zabrać go na komisariat policji. Tam otrzymał pomoc, a także skontaktował się z brytyjskimi urzędnikami i babcią.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Rozmawiałam z nim i czuje się dobrze. To taki szok - powiedziała gazecie "The Sun" babcia Alexa, cytowana przez O2.

5 absurdów w prawie polskim

Sekretne życie Eweliny Flinty. Ocean tajemnic…