Posterunkowy Mateusz Sieraczkiewicz jest funkcjonariuszem stacjonującej we Włocławku III Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Będąc na spacerze poza godzinami pracy usłyszał krzyk kobiety wołającej do kogoś, by nie skakać i zejść na dół.
Po chwili zauważył również stojącą na wiadukcie osobę, która wychylała się za barierki, a następnie zaczęła przez nie przechodzić. Widząc jak niebezpieczna jest to sytuacja, natychmiast zareagował i już po chwili był na wiadukcie przy 19-latce. Policjant najpierw spokojnie rozmawiał z zapłakaną i zdenerwowaną dziewczyną, a następnie chwycił ją za rękę, wyciągnął zza barierek i przeprowadził w bezpieczne miejsce.
Wkrótce dotarli tam również, powiadomieni przez funkcjonariusza, włocławscy policjanci pełniący służbę oraz załoga ratownictwa medycznego. Nastolatka trafiła pod opiekę specjalistów.
Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile i nie radzić sobie z problemami. Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu.
Gdzie szukać pomocy?
- 116 123
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111
- Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108
- Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212
- Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54
- Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00.