Bydgoszcz

i

Autor: Dawid Olszewski

Bydgoski Budżet Obywatelski. Ponad pół tysiąca propozycji od mieszkańcow

2020-07-17 18:19

Zakończyło się przyjmowanie projektów w ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz czas na weryfikację zgłoszonych propozycji. Miasto czeka też na opinie mieszkańców.

To pierwszy etap tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez sześć tygodni mieszkańcy zgłosili 584 pomysły. Jak informuje ratusz, to więcej niż w ubiegłym roku, mimo że tym razem pomysły trzeba było zgłaszać tylko elektronicznie. Zgłoszono 488 projektów osiedlowych, 18 ponadosiedlowych i 78 małych projektów społecznych.

Dziękuje za każdy pomysł zgłoszony w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Niemal 600 projektów oznacza, że Bydgoski Budżet Obywatelski to bardzo dobry kierunek rozwoju obywatelskości wśród bydgoszczanek i bydgoszczan. Równie mocno cieszy mnie fakt, że spora część z nich doczeka się realizacji w przyszłym roku. Jest to możliwe dzięki 16 mln złotych, którą przeznaczamy na tegoroczną edycję BBO. Dziękuje także Radom Osiedli, które swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczyniają się rozwoju programu

– mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Bydgoszczanie mogli zgłaszać trzy rodzaje projektów: osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. Najwięcej jest projektów związanych z urządzeniami do rekreacji dla dzieci, młodzieży, seniorów, a także czworonożnych pupili. Tradycyjnie jest sporo pomysłów dotyczących budowy chodników i parkingów. Bydgoszczanie zgłaszali również pomysły ekologicznie, chcieliby na swoich osiedlach więcej parków i skwerów.

Jeśli chodzi o projekty społeczne, są propozycje kulturalne, sportowe, rozrywkowe. To pomysły, które mają zachęcać do integracji sąsiedzkiej i społecznej. Projekty społeczne to pomysły na ciekawe spędzanie wolnego czasu w różnych miejscach w Bydgoszczy.

W kategorii zadań ponadosiedlowych, mieszkańcy z kilkunastu propozycji wybiorą minimum dwa, które trafią do realizacji. Te propozycje wymagały poparcia trzech Rady Osiedli.

Lista projektów dostępna jest TUTAJ

Poprawność zgłoszonych wniosków będzie sprawdzać Zespół ds. weryfikacji projektów. To pracownicy Urzędu Miasta oraz miejskich jednostek, którzy muszą zweryfikować, czy projekt jest możliwy do wykonania. Zgłoszone projekty mogą ocenić wszyscy mieszkańcy. Do 10 października na stronie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego miasto czeka na opinie.

W tegorocznej edycji BBO do wydania jest 16 mln zł. Ze względu na epidemię, w tym roku głosowanie zostało przesunięte i odbędzie się od 20 listopada do 21 grudnia.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta