wydarzenia

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2024 już otwarty. Byliśmy tam i sprawdziliśmy ceny [ZDJĘCIA]

2024-11-22 15:25

Już po raz szósty wystartował jedyny w Polsce jarmark świąteczny na moście. Stoisk w eleganckich drewnianych domkach jest tyle, że wylewają się na Stary Rynek. Już wchodząc od strony ul. Focha czuć zapach grzańca i świątecznych ciasteczek. Wydarzenie też słychać z daleka - jak co roku bydgoszczan zaprasza radosny łoś. Bydgoski Jarmark Świąteczny 2024 został otwarty 22 listopada 2024 roku, potrwa do 22 grudnia 2024 roku. Byliśmy tam w chwili otwarcia, mamy zdjęcia łącznie z cenami sprzedawanych tam przysmaków, słodkości, ozdób czy prezentów.

Atrakcje Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego 2024

Tegoroczny jarmark rozpoczął się 22 listopada 2024 roku o godz. 13. Diabelski młyn już wcześniej stanął na placu Teatralnym, podobnie zresztą jak karuzela czy kolejka. Tym razem do 43-metrowego koła (o 12 m wyższego niż w 2023 roku) widokowego z zamykanymi gondolkami będą mogły się w końcu dostać także osoby z niepełnosprawnościami. Z tej atrakcji wesołego miasteczka i z całego lunaparku będzie można skorzystać aż do 26 stycznia 2025 roku.

Bydgoski Jarmark Świąteczny będzie otwarty od niedzieli do czwartku od godz. 13 do 20, a od piątku do soboty od godz. 13 do 21.

Codziennie od godz. 17 będą się odbywać koncerty na żywo - w pobliżu amfiteatru przy spichrzach.

6 grudnia będą dodatkowe atrakcje: szczudlarze, iluzjonista, animatorzy. Wtedy też na rynku stanie szopka bożonarodzeniowa.

Znamy ceny atrakcji podczas Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego 2024

Atrakcje w lunaparku w 2024 roku będą w takich cenach:

  • Karuzela Hydrauliczna Elfy Mikołaja -15 zł
  • Diabelski Młyn - 30 zł
  • Karuzela Wenecka -15 zł
  • Hotel Mikołaja - 20 zł
  • Labirynt Luster - 20 zł
  • Ekspres Polarny - 15 zł
  • Mała Kolejka Mikołaja - 15 zł

Co i za ile można kupić na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym 2024?

Bydgoszczanie i goście podczas jarmarku mogą zaopatrzyć nie tylko spiżarnie w naturalne miody, dżemy, konfitury czy nalewki i syropy, ale też kupić prezenty dla najbliższych: torby, czapki, skarpety. Są też pięknie zdobione pierniki idealne na prezent. Na miejscu można zjeść lokalne potrawy m.in. bigos czy dania rybne oraz oczywiście grillowane oscypki. Na zdjęciach uwieczniliśmy bydgoszczan, którzy jako pierwsi odwiedzili jarmark, ale też stoiska z cenami za produkty. Zobaczcie naszą galerię.

Listę wszystkich wystawców znajdziecie na naszej stronie.

Na jarmarku bez trudu zaopatrzymy się też w ozdoby świąteczne.

- W modzie jest kolor biały, bo ludzie coraz częściej wybierają jednokolorowe ozdoby, powodzeniem cieszą się sople, a jak ktoś lubi kolorową choinkę, to już może zaszaleć na całego - mówi sprzedawczyni na stoisku z bombkami i ozdobami.

Tu sprzedają najtańsze choinki w województwie kujawsko-pomorskim. Można wybrać samemu! Zobaczcie galerię

Bydgoszcz Radio ESKA Google News
Autor:

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?
Na sygnale. Policjanci z Bydgoszczy wyciągnęli dwie osoby z zadymionego budynku YT SHORT
Wampirka
O Zosi - "wampirzycy" z Pnia pod Bydgoszczą, zrobiło się głośno dwa lata temu. Uwagę archeologów, którzy znaleźli jej szczątki, przykuł sposób, w jaki została pochowana. Dlaczego mieszkańcy Pnia bali się młodej kobiety nawet po jej śmierci? Nad historią Zosi pochyliła się Dorota Witt.
Dorota Witt, Michał Poklękowski
Polska na ucho || Dorota Witt, Michał Poklękowski