Jak dobrze pamiętasz kultowe teksy ze Shreka? Rozwiąż QUIZ i sprawdź czy uda ci się uzupełnić dialogi

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Jak dobrze pamiętasz kultowe teksty ze Shreka? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, czy uda ci się uzupełnić dialogi

2024-06-15 17:17

Premiera „Shreka” w 2001 roku była przełomowym momentem w historii animacji. Po raz pierwszy wprowadzono humor skierowany wyłącznie do widzów dorosłych, którzy przyszli do kin ze swoimi dziećmi i wyszli z seansu w tak samo dobrych humorach, jak ich pociechy. Jak dobrze pamiętasz kultowe dialogi ze Shreka? Rozwiąż nasz quiz!

W 2001 roku studio DreamWorks wydało swoją pierwszą przełomową animację, tuż po "Mrówce Zet". Produkcja o przygodach zielonego ogra i gadającego osła przyciągnęła tak sporą widownię, że już trzy lata później doczekała się pierwszej kontynuacji. Łącznie studio wyprodukowało cztery części „Shreka”.

Każda z nich wyróżniała się przede wszystkim tym, że łączyła w sobie zarówno humor dziecięcy, jak i ten skierowany do widowni dorosłej. Wielu recenzentów uważa, że polski dubbing Shreka, ze Zbigniewem Zamachowskim i Jerzym Stuhrem w rolach głównych, jest znacznie lepszy od wersji oryginalnej z Eddiem Murphym i Cameron Diaz.

To głównie za sprawą Bartosza Wierzbięty, polskiego reżysera dubbingowego, tłumacza i scenarzysty. Nie tylko dokonał on przekładu dialogów z angielskiego na polski, ale również dostosował scenariusz do polskiej rzeczywistości.

Jak dobrze pamiętasz kultowe teksty z polskiej wersji dubbingowej „Shreka”? Spróbuj swoich sił w naszym quizie!

Jak dobrze znasz kultowe teksty ze Shreka? To najśmieszniejsze dialogi z polskiej wersji dubbingowej

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat Osła, który padł na samym początku pierwszej części filmu. „Musimy się lepiej poznać, zaprzyjaźnić,…”
Reprezentacja Polski na Euro 2024 śpi jak Bayern Monachium
Listen on Spreaker.