Jak dobrze znasz filmy Tima Burtona? QUIZ dla fanów kina grozy i nie tylko!

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Jak dobrze znasz filmy Tima Burtona? QUIZ dla fanów kina grozy i nie tylko!

2024-06-04 8:26

Twórca Soku z Żuka, Alicji w Krainie Czarów i Edwarda Nożycorękiego - Tim Burton to jeden z najbardziej cenionych reżyserów Hollywood, który w swoich dziełach łączy elementy fantastyki, mrocznej komedii i horroru. Jego filmy są rozpoznawalne m.in. dzięki współpracy z Johnnym Deppem i Heleną Bonham Carter. W 2022 roku Burton wyreżyserował dla Netflixa serial pt. „Wednesday”, który zdobył szczyt popularności. Jak dobrze znasz dzieła cenionego reżysera? Sprawdź się w naszym quizie!

W roku 2024 Tim Burton ponownie znajduje się w centrum zainteresowania światowej sceny filmowej. Już wkrótce zadebiutuje film „Beetlejuice Beetlejuice”, czyli kontynuacja kultowego hitu z 1988 roku, „Sok z Żuka”, który przyniósł Burtonowi pierwsze sukcesy. Fani rodziny Addamsów czekają z niecierpliwością również na drugi sezon serialu „Wednesday”, który został oficjalnie zapowiedziany już jakiś czas temu.

Znany reżyser, producent filmowy, scenarzysta i artysta ma na koncie wiele filmowych klasyków kina, a niejeden młodszy autor niejednokrotnie wzorował się na jego twórczości wykorzystując charakterystyczny burtonowski styl w swoich produkcjach.

Z pewnością nie raz miałeś okazję obejrzeć „Alicję w Krainie Czarów”, „Edwarda Nożycorękiego” czy „Jeźdźca bez głowy”. Jeśli należysz do grona widzów o mocnych nerwach doceniłeś zapewne produkcję „Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street”, która jest połączeniem horroru i… musicalu!

Jak dobrze znasz dzieła cenionego reżysera? Sprawdź się w naszym quizie!

Jak dobrze znasz filmy Tima Burtona? QUIZ dla fanów kina grozy i nie tylko!

Pytanie 1 z 10
Który z podanych filmów Tima Burtona jest najstarszy?
Chabrowa łąka na Podkarpaciu