W 1961 roku w PRL odbyły się nowe wybory do sejmu. Partie komunistyczne odniosły zwycięstwo, zdobywając znaczną większość mandatów i całkowitą kontrolę nad pracą sejmu. Lata 60. były trudnym okresem. W latach 1964-1967 rządzący Gomułka umacniali władzę systemu. Kolejne wybory miały miejsce w maju 1965 roku, jednak wiele wskazuje na to, że mogły być one zmanipulowane.
Jak natomiast wyglądało życie w Bydgoszczy w tamtym czasie? Przekonaj się o tym w naszym quizie!
Gdzie w PRL-u bydgoszczanie chodzili do kina?
W czasach PRL, Bydgoszcz oferowała szereg kinowych punktów, które cieszyły się popularnością wśród mieszkańców. Powstanie kin w mieście datuje się na lata po 1956 roku, a seanse wieczorne stawały się coraz bardziej powszechne w kulturalnym życiu bydgoszczan.
Do 1989 roku kinomani mieli możliwość korzystania z wielu punktów, w tym z "Kinoteatru" przy ul. Dwernickiego, który wyróżniał się liczbą miejsc. Było ich najwięcej ze wszystkich kin dostępnych w mieście.
Oprócz tego istniały mniejsze kina, takie jak "Chemik" w Łęgnowie, "Lotnik" przy ul. Szubińskiej, czy "Słońce" w ogródkach działkowych przy ul. ks. Skorupki. Mieszkańcy Okola chętnie wybierali się na ul. Grunwaldzką, gdzie mieściło się kino "Mir".
Niezwykle popularne było także kino "Mimoza" przy ul. Dolina, zarządzane przez radę zakładową Centrali Wynajmu Filmów. Co ciekawe, kilkanaście lat wcześniej istniało jeszcze kino samochodowe w Myślęcinku.