Czym właściwie zajmują się mrówki? Jak naprawdę nazywa się tramwajarz? Jak długo żyje motyl? Czy biedronka zawsze ma siedem kropek? Czy szczypawka szczypie? - odpowiedzi na te pytania poznamy już niedługo podczas warsztatów przyrodniczych Wielo(od)nożni Sąsiedzi w Młynach Rothera.
- Żyją tuż obok nas, mają po sześć nóg, pancerze albo tysiące oczu – nie, to nie kosmici, to nasi bliscy sąsiedzi – robale. Ich bytność wywołuje u nas skrajne emocje, ale czy na pewno znamy je dość dobrze? - pytają organizatorzy. - Dlaczego tak jest, że niektórych się boimy i czy mogłoby być inaczej? Zapraszamy dzieci i dorosłych na jedyny w swoim rodzaju warsztat pokazujący wielo(od)nożnych w nowym świetle. Jakie są robale? Czy można je polubić?
Warsztaty będą się składać ze spaceru przyrodniczego po terenach zielonych wokół Młynów Rothera. Dyskretnie, ale z bardzo bliska uczestnicy podejrzą ich zachowania, sposób poruszania się oraz liczebność.
- Poznacie mnóstwo ciekawostek na temat tych najmniejszych istot ekosystemu i dowiecie się, dlaczego musimy zrobić wszystko, aby czuły się bezpieczne - zachęcają organizatorzy. - Po spacerze wspólnie stworzymy pamiątkowe mini albumy z rysunkami i ciekawostkami o naszych wielo(od)nożnych sąsiadach, aby lepiej poznawać otaczająca nas przyrodę - dodają.
Twórcami projektu są Michał Błachuta, robaczy zoolog-terenowiec, pasjonuje się wodnym zielskiem i rybami; sympatyk dobrego jedzenia i zielonych czołgów oraz Agnieszka Maniewska, eko-aktywistka, ratowniczka żywności, miłośniczka przyrody; uwielbia zajadać chwasty, kocha rzeczy z drugiego obiegu.
- Warsztaty odbędą się 1 czerwca o godz. 12.
- Zbiórka w Spichrzu Zbożowym, na II piętrze.
- To propozycja dla dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami.
- Bilety w cenie 20 zł (dla dziecka i opiekuna obowiązuje jeden bilet) można kupić za pośrednictwem strony Młynów Rothera.