MAtura 2024

Matura z matematyki. Z tymi zadaniami uczniowie mieli największy problem w ostatnich latach [PRZYKŁADY]

2024-05-09 14:49

Już niebawem rozpoczną się matury. Pierwszym wyzwaniem jest język polski. Jednak większość uważa, że prawdziwe trudności dopiero się zaczną wraz z matematyką. Statystyki wskazują, że to właśnie ten przedmiot stanowił największy problem dla maturzystów i miał najniższą zdawalność spośród wszystkich egzaminów podstawowych. Z jakimi zadaniami było najwięcej problemów w zeszłym roku i dwa lata temu? Przykłady wraz z rozwiązaniami zadań znajdziesz w galerii.

Warto przypomnieć, że uczniowie zdający maturę mogą zabrać na egzamin długopis z czarnym wkładem, linijkę, cyrkiel oraz prosty kalkulator. Niezbędne jest także posiadanie przy sobie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość zdającego.

Ile natomiast jest punktów do uzyskania? Ile należy ich uzyskać, by zdać egzamin podstawowy z matematyki?

Matura podstawowa z matematyki 2024 wyglądać będzie następująco. Maturzyści będą mieli przed sobą 29 zadań zamkniętych – po jednym punkcie za zadanie. Rozwiązać będzie trzeba równie 7-13 zadań otwartych. Łącznie do uzyskania będzie 46 punktów. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie będą mieli 180 minut.Aby zdać maturę z matematyki należy uzyskać 30% czyli 14 punktów.

M jak miłość. Brutalny napad na Marcina! Dorwie gangstera Roberta, ale jego ludzie mu tego nie darują