Nowe centrum w Bydgoszczy. Będzie można kupić modne ciuchy, ale nie ma tam żadnej sieciówki!

i

Autor: Centrum Kreatywności Jezuicka 20

wydarzenia

Nowe centrum w Bydgoszczy. Będzie można kupić modne ciuchy, ale nie ma tam żadnej sieciówki!

2024-03-01 14:40

W nowym Centrum Kreatywności Jezuicka 20 w Bydgoszczy znajdziecie mały Showroom. To coś w rodzaju galerii, tylko lepiej. Kupimy tam wiele pięknych rzeczy, jakich nie ma nigdzie indziej, ale nie znajdziemy niczego z popularnych sieciówek. Przy okazji nauczymy się też lepić garnki.

W nowym Centrum Kreatywności Jezuicka 20 w Bydgoszczy znajdziecie mały Showroom

  • To coś w rodzaju galerii - sa tam prezentowane produkty rzemieślników i rękodzielników, m.in. ubrania, biżuteria, plakaty, artykuły domowe, mydła.
  • Przy każdym produkcie znajdziecie kod QR. Po zeskanowaniu dostaniemy się na stronę sklepu lub portfolio artysty.
  • Prezentowane są również ubrania z kolekcji kapsułowej „Nomad Clothing”. Koncepcja polega na tworzeniu ubrań, które do siebie pasują i mogą być noszone w różnych stylizacjach.
  • Projektowane ubrania mają być wygodne, ponadczasowe i stworzone z naturalnych materiałów.
  • Ubrania szyte są dopiero po otrzymaniu zamówienia, dzięki temu projektanci nie tworzą niepotrzebnej nadprodukcji ubrań.

Centrum Kreatywności jezuicka 20 działa od 5 lutego. Można tam wpaść na warsztaty z przeróżnych dziedzin - od fotografii po robienie świec. Działania w lokalu na Starym Mieście mają wspierać i aktywować branżę rzemieślniczo-biznesową w Bydgoszczy.

– Chcemy przywrócić nieco zapomniane rzemiosła, związane z dawną i tą bardziej współczesną historią naszego miasta. Będziemy otwarci na ludzi, którzy mają pomysły i chcą się nimi dzielić. Planujemy przywrócić bydgoskie tradycje rzemieślnicze. Chcemy zaktywizować społeczność bydgoską. Na ulicy Jezuickiej 20 spotykać się będą ludzie dzielący się swoimi umiejętnościami, doświadczeniami. To miejsce ma łączyć przy stole z rzemiosłem – mówi koordynatorka Centrum Kreatywności Anna Sobel.

Warsztaty przy Jezuickiej w Bydgoszczy. Ile kosztują bilety?

Centrum Kreatywności zaprasza na przedświąteczne warsztaty wielkanocne. W marcu na warsztatach z rękodzieła, uczestnicy będą mogli wykonać m.in. zajęcze podkładki pod kubki tworzone przy użyciu lin jutowych, ozdobę świąteczną w postaci pluszowego zajączka oraz tabliczkę zapachową do szafy w stylu tabliczek florenckich - tworzona na bazie wosku sojowego. Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Koszt: 35/50 zł.

W harmonogramie warsztatów na koniec lutego oraz marzec są spotkania rzemieślnicze

  • Speed painting - warsztaty kreatywne, podczas których obrazy będą przechodzić z rąk do rąk, żeby wspólnie namalować kilka abstrakcyjnych dzieł. Czasu przy konkretnym płótnie nie będzie wiele, tylko 5 minut. Podczas warsztatów znajdzie się również czas aby samodzielnie stworzyć swój własny obraz. Cena – 60 zł/os. Termin: 27.02, 07.03, 14.03, 21.03, 28.03.
  • Warsztaty perfumiarskie - warsztaty podczas których sami zdecydujecie, jaki bukiet zapachowy podoba Wam się najbardziej. Podczas niespełna godzinnego spotkania stworzycie własne kompozycje zapachowe, dowiecie się mnóstwo ciekawostek o aromaterapii i zapachach, a na koniec z dumą będziecie mogli nosić na ciele stworzone przez siebie perfumy. Cena 35 zł/os. Termin: 29.02, 05.03, 12.03, 19.03, 26.03.
  • Malowanie na świecach – to możliwość tworzenia swoich dzieł innych, niż zwykle - malowanie nietypowe, ponieważ odbywać się będzie na świecach, nie na płótnie. Nie farbami, a kolorowym woskiem. Możesz stworzyć, co tylko zechcesz. Cena – 40 zł/os. Termin: 01.03, 15.03.
  • Warsztaty sojowe - podczas 2-godzinnego spotkania każdy uczestnik stworzy własny, pachnący wosk kominkowy, tabliczkę sojową do aromatyzacji szafy oraz świecę, która doskonale sprawdzi się na relaksujące wieczory. Aromatyczne rozważania poprowadzi zielarka i aromaterapeutka. Cena 139 zł/os. Termin: 23.03.
  • Na wszystkie powyższe warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Działalność Centrum prowadzona jest w ramach trwałości rezultatów projektu Forget Heritage, który był współfinansowany przez Unię Europejską i realizowany przez Miasto Bydgoszcz we współpracy międzynarodowej w latach 2016 - 2019. W latach 2018-2021 Operatorem Centrum było Stowarzyszenie Pracownia, obecnie Stowarzyszenie Kreatywna Bydgoszcz.

Torbyd pękał w szwach! Tłumy mieszkańców na bydgoskim lodowisku