Pamiętasz imiona bohaterów z Harrego Pottera? Na pytanie nr 7 odpowiedzą nieliczni! [QUIZ]

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Pamiętasz imiona bohaterów z Harrego Pottera? Na pytanie nr 7 odpowiedzą nieliczni! [QUIZ]

2024-06-04 8:22

Harry Potter to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych sag fantastycznych XXI wieku. Mimo upływu 27 lat od premiery książki J.K. Rowling oraz 23 lat od pierwszej ekranizacji, magiczny świat Hogwartu wciąż przyciąga ogromne zainteresowanie i generuje niemałe zyski, nie tracąc nic ze swojej popularności. Znasz uniwersum Harrego na pamięć? Sprawdź swoją wiedzę o postaciach z serii i spróbuj rozwiązać nasz quiz!

Na pomysł stworzenia cyklu o przygodach młodego czarodzieja, który uczy się zaklęć w szkole przypominającej zamek i próbuje powstrzymać niebezpiecznego dla świata czarnoksiężnika, Joanne Rowling wpadła w 1990 roku czekając na pociąg na stacji kolejowej.

Właśnie wtedy wyobraziła sobie po raz pierwszy peron 9 i trzy czwarte, z którego wyrusza express do Hogwartu – szkoły czarów i magii. Choć napisanie całej powieści zajęło Rowling 5 lat, a następne dwa próbowała znaleźć wydawnictwo, które przyjmie rękopis (12 wydawców odrzuciło tekst), premiera książki, która miała miejsce w 1997 roku była spektakularna.

Dzięki serii powieści o Harrym Potterze, J.K. Rowling stała się jedną z najbardziej znanych, cenionych, najbogatszych i najbardziej oryginalnych pisarek wszech czasów. Choć od premiery ostatniej książki minęło 17 lat oraz 13 lat od ostatniej ekranizacji – uniwersum Harrego Pottera nadal cieszy się niemałą popularnością. Czy znasz ja na wylot?

Przypomnij sobie wszystkie imiona i nazwiska bohaterów cyklu, a następnie spróbuj rozwiązać nasz quiz. Powodzenia!

Pamiętasz imiona bohaterów z Harrego Pottera? Na pytanie nr 7 odpowiedzą nieliczni!

Pytanie 1 z 10
Jak mieli na imię bliźniacy Weasley?
Chabrowa łąka na Podkarpaciu